שישה שוטרים נפצעו
אלימות קשה במחאת יוצאי אתיופיה

מפגינים יידו אבנים לעבר שוטרים, שרפו פחים וזרקו בקבוקים וחפצים. 11 מתפרעים נעצרו.

ערוץ 7 , כ"ד בשבט תשע"ט | עודכן: 23:12

אלימות קשה במחאת יוצאי אתיופיה
אלימות קשה במחאת יוצאי אתיופיה
צילום: דוברות המשטרה

מהומות בהפגנת העדה האתיופית בתל אביב

עשרות מפגינים שהשתתפו הערב (רביעי) במחאת יוצאי אתיופיה בתל אביב, השליכו אבנים לעבר שוטרים בפינת הרחובות ארלוזרוב-נמיר בתל אביב.

המתפרעים גם ניסו לחסום את צירי התנועה שרפו פחים והשליכו בקבוקים וחפצים לעבר השוטרים. שישה שוטרים נפצעו בהתפרעויות ו-11 מפגינים נעצרו לחקירה.

כוחות משטרה גדולים פעלו מול עשרות מפגינים, חלקם רעולי פנים, שהפרו את הסדר הציבורי באופן בוטה, חסמו צירים תוך יידוי חפצים ואבנים לעבר שוטרים.

מ״מ מפכ''ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, אמר לאחר פיזור ההפגנה כי ״האמירה הערכית ׳כן למחאה ולא לאלימות’, באה היום לידי ביטוי בצורה מיטבית. אלפים מבני קהילת יוצאי אתיופיה הביעו את מחאתם באופן ממלכתי מכובד ולגיטימי, עת שמאות שוטרות ושוטרים נפרסו בשטח ובצירים על מנת להבטיח את שלום הציבור והסדר הציבורי, בצד הכוונת התנועה. הדיאלוג הרצוף של פיקוד מחוז תל אביב עם מנהיגות הקהילה, הטביע את חותמו בניהול מחאה מסודרת ומכובדת.

''השוטרים עשו ככל יכולתם על מנת למזער ככל הניתן את הפגיעה בשיגרת החיים. לצערינו בתום ההפגנה קומץ צעירים בחרו בדרך האלימות והוונדליזם אך התנהגותם הפרועה לא הצליחה להאפיל על הישגיה המרשימים של מחאה מכובדת ועוצמתית של קהילה שלמה. משטרת ישראל תמשיך במהלכיה לחיזוק שיתוף הפעולה עם בני הקהילה האתיופית לטובת חיזוק האמון במשטרה״, הוסיף כהן.