בהובלת השגריר דנון: 40 שגרירי או״ם ביקרו בפולין

לחלק מהשגרירים היה זה ביקור ראשון בפולין שבו נחשפו לסיפור השואה וניכר כי היה מדובר בחוויה מרגשת ועוצמתית עבורם.

ניצן קידר , כ"ה בשבט תשע"ט

השגרירים בביקור במיידניק
השגרירים בביקור במיידניק
צילום: דוברות

משלחת של 40 שגרירי או״ם ביקרה בימים האחרונים בפולין ביוזמת שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון, יחד עם הארגונים March of the Living ו- American Zionist Movement.

לאחר אירועי יום השואה הבינלאומי באו״ם טסו עשרות שגרירי או״ם מכל העולם לביקור בפולין שכלל בין היתר סיור במחנה ההשמדה מיידניק, במוזיאון היהודי בוורשה וטקס זיכרון משותף.

לחלק מהשגרירים היה זה ביקור ראשון בפולין שבו נחשפו לסיפור השואה וניכר כי היה מדובר בחוויה מרגשת ועוצמתית עבורם.

השגריר דנון אמר כי ״המשלחת מאפשרת להמשיך לקיים את צוואת השורדים והנספים ולספר את סיפורם כדי שלא יישכח לעולם. השגרירים נחשפים ללהבות השנאה שהיו כלפי יהודים בעבר ומבינים את החשיבות להיאבק באו״ם ובמדינתם נגד גלי האנטישמיות המודרנית״.

שגריר אוקראינה לאו"ם, ולדימיר ילנצ'קו, אמר "מאוד חשוב לי להיות בפולין כי קראתי הרבה על האירועים הנוראיים האלה אבל לא הייתי כאן. אני חושב שזה חשוב גם עבור כולם לבוא ולראות במו עיניהם כדי שיעבירו הלאה את סיפור השואה".

שגריר פנמה לאו"ם, מלינטון אלחנדרו רואיז, סיפר "הביקור איפשר לנו לראות ממקור ראשון פיסת היסטוריה שאסור למוח האנושי לחזור עליה".

השגרירים נחתו היום (חמישי) בישראל לביקור של חמישה ימים, במהלכו ייפגשו ביום ראשון עם נשיא המדינה וראש הממשלה בירושלים ולאחר מכן יסיירו בגבול הצפוני. הסיור בצפון יכלול ביקור בסמוך לאחת ממנהרות הטרור של חיזבאללה.

מצ"ב תמונות.

--