ניצחון לבנצי גופשטיין על עיריית ירושלים

בית המשפט קבע כי החרמת רכבו של גופשטיין במהלך מפגן נוכחות של ''עוצמה יהודית'' בכניסה לירושלים, התבצעה בניגוד לחוק.

ערוץ 7 , כ"ה בשבט תשע"ט

בנצי גופשטיין
בנצי גופשטיין
צילום: הלל מאיר/TPS

בית המשפט לעניינים מקומיים בירושלים קבע כי החרמת רכבו של פעיל הימין בנצי גופשטיין במהלך מפגן נוכחות של פעילי ''עוצמה יהודית'' בכניסה לירושלים, התבצעה בניגוד לחוק.

כזכור, לפני כשלושה שבועות עמדו מספר פעילי מפלגת עוצמה יהודית בצמתים מרכזיים בכניסה לירושלים יחד עם שלטים וכרוזים של המפלגה. במהלך מפגן הנוכחות הגיעו פקחי עיריית ירושלים והחרימו את רכבו של גופשטיין ששהה במקום עם פעיליו.

גופשטיין פנה באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר לבית המשפט לעניינים מקומיים בירושלים וערער על ההחלטה להחרים את הרכב, שטען כי החרמת הרכב משולה להחרמת "ידיו ורגליו של האדם". בהחלטה שדחתה את טענות העירייה על חוקיות החרמת הרכב, קבעה השופטת סיגל אלבו כי "לא היה מקום לתפוס את הרכב, וכי היה על פקח העירייה לנקוט באמצעי שפגיעתו בקניין היא פחות דרסטית".

אלא שבעירייה לא ויתרו, והחליטו לערער על החלטתה של השופטת אלבו לערכאה משפטית גבוהה יותר, אולם בסופו של הדיון בערעור החליטה העירייה למשוך את ערעורה.

עו"ד בן גביר אומר בתגובה כי "טוב עשה בית המשפט שדחה את טענות הסרק שהועלו מצד העירייה בדבר חוקיות החרמת הרכב. לא ברור לי מאין מגיעה מוטיבציית היתר של העירייה לפגוע בחופש הביטוי של מפלגה בתקופת בחירות. בית המשפט לימד את עיריית ירושלים שיעור בדמוקרטיה, ועל כך אנו מברכים".