יתרונותיהם של תכשיטים לנשים ולגברים

מאז ומעולם נהג האדם להתקשט בחפצים שונים שענד על גופו.

, כ"ו בשבט תשע"ט

תכשיטים
תכשיטים
צילום: pixabay

תחילה היו אלה מזכרות מבעלי חיים שנצודו, בהמשך היו אלה תכשיטים שעשויים מאבנים וממקלות, וככל שהתפתחה הטכנולוגיה כך הלכו גם התכשיטים והתקדמו, התעצבו והפכו לפריט חובה הן עבור נשים והן עבור גברים: שרשראות, צמידים, טבעות, שעונים, נזמים ועוד.

תכשיטים קוסמים לכולנו גם היום, וזאת לא רק בזכות היופי או העיצוב. למעשה, לענידת תכשיטים יש יתרונות של ממש; ואם אתם קוראים שורות אלה ועדיין לא עונדים פיסת תכשיט, סביר להניח שעד סוף הדברים הללו כבר יתעורר בכם החשק.

תכשיטים גורמים לכם להיראות ולהרגיש יותר טוב

נהוג לחשוב שנשים הן אלה שדואגות למראה החיצוני שלהן, אבל בשנים האחרונות גם גברים התחילו לשים לב לאיך שהם נראים: מטפחים, מתגלחים, מצחצחים ומתקשטים. אין ספק שכל פיסת תכשיט יכולה לשדרג באופן משמעותי כל הופעה וכל בגד, בין אם מדובר בשרשרת או עגילים לנשים, טבעות או שעונים לגברים. אם הבגדים שיש לכם בארון כבר משעממים אתכם ונדמה שלא תצליחו לחדש את הלוק, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לשלב בגד רגיל עם תכשיט – וראו זה פלא, אתם נראים אחרת לגמרי.

יתרה מזאת, הואיל ותכשיטים משפיעים על איך שאנחנו נראים, אזי יש להם גם השפעה על איך שאנחנו מרגישים. כשאנחנו מרגישים שאנחנו נראים יותר טוב, אנחנו בדרך כלל גם מרגישים ביטחון עצמי גבוה יותר, מצב הרוח שלנו טוב יותר, ויש אפילו האומרים שתכשיטים מדגישים את היופי הפנימי ולא רק את היופי החיצוני.

המתכות בריאות לגוף שלכם

הידעתם? אם התכשיט שלכם כולל זהב, כסף, נחושת או שילוב של המתכות הללו, דעו שענידתו לא משפרת רק את המראה החיצוני שלכם – אלא גם את הבריאות שלכם:

לזהב יש השפעה מזרזת על תהליכי ריפוי פצעים טבעיים בגוף, היא מסייעת בוויסות טמפרטורה ואפילו נהוג לייחס לה תכונות של הפגת לחצים. כסף מסייע להילחם בשפעת ובבעיות עור, ובנוסף תכשיטי כסף מגנים עלינו מפני קרינה הנפלטת ממכשירים אלקטרוניים. ובאשר לנחושת, יש לה תכונות אנטי-דלקתיות, וענידת תכשיטי נחושת נודעה כמסייעת לגברים ולנשים הסובלים מדלקות פרקים.

הסמליות שבתכשיטים

תכשיטים הם פריט שנושא בחובו סמליות רבה: טבעות אירוסין ונישואין ניתנות כאות לאהבת אמת וזוגיות, שרשראות עם צלמיות ילדים הן תכשיט מועדף על אמהות טריות וכן הלאה. לכל תכשיט יש את המשמעות שלו, ומי שעונד את התכשיט יכול למעשה לשאת על גופו את הדבר שהתכשיט מסמל.

בנוסף, תכשיטים יכולים להוות סמל סטטוס, להבליט את המצב החברתי ו/או המצב הכלכלי של העונד אותם. כך למשל אדם שהצליח יפה בעסקיו יכול להציג זאת לסובבים באמצעות רכישת וענידת שעון יוקרתי על פרק ידו. אגב, יש רבים שנוהגים להיעזר בעובדה זו כדי לייצר מצג כאילו הסטטוס שלהם שונה מן האמיתי – למשל עונדים תכשיטים יקרים על מנת להיראות עשירים יותר וכך להרשים פלוני או אלמונית.

סיכום

בתכשיטים מכל הסוגים יש הרבה יותר מאשר אלמנט ויזואלי וקישוטי בלבד. עגילים, צמידים, טבעות, שרשראות, נזמים, jackie-o שעוני נשים ועוד – כולם משפרים את המראה החיצוני של העונד/ת אותם, אבל יש להם השפעה חיובית גם על הביטחון העצמי, המרכיבים מהם הם עשויים בריאים לגוף ופעמים רבות הם גם מהווים סמל פיזי לדבר מה שנעים לנו להיזכר בו. ברור אם כך מדוע התכשיטים ליוו את האדם משחר הבריאה, ואין ספק שהם ימשיכו לקשט את גופנו עוד הרבה שנים בעתיד.