לראשונה: בית"ר עם ניצחון שני ברציפות

4 נקודות - זה מה שמפריד בין בית"ר ירושלים לפלייאוף העליון, אחרי ניצחון שני ברציפות, עם 0:2 על בני יהודה. הירושלמים ייכנסו בזמן?

נרי וייס , כ"ז בשבט תשע"ט

שחקני בית"ר חוגגים אחרי הניצחון
שחקני בית"ר חוגגים אחרי הניצחון
צילום: Roy Alima/Flash90

איך שגלגל מסתובב. ארבעה חודשים עברו מאז נפגשו בית"ר ירושלים ובני יהודה במסגרת ליגת העל בכדורגל. ארבעה חודשים ונראה כי השתיים השתנו לבלי הכר.

רק בסיבוב הקודם הביסה בני יהודה את הקבוצה מהבירה באצטדיונה הביתי, אצטדיון טדי, בתוצאה 5:1 וסיפקה לה את הפסדה הגדול ביותר העונה ובעונות האחרונות, במסגרת ליגת העל בכדורגל. למעשה, זה היה ניצחון החוץ הכי גבוה שלה על הקבוצה מהבירה והפעם השנייה שעשתה את זה עם לפחות ארבעה שערים.

בכלל, בני יהודה היא אחת הקבוצות איתה מתקשה עד מאוד בית"ר ירושלים, כשהפעם האחרונה שגברה עליה הייתה לפני 6 שנים - באוקטובר 2012, אז בני יהודה אירחה באצטדיון בלומפילד שעובר שיפוץ בימים אלו.

הערב (מוצאי שבת) הגיעה בית"ר ירושלים לאצטדיונה הביתי הזמני של הכתומים משכונת התקווה, אצטדיון המושבה שבפתח תקווה, במטרה אחת - לרשום ניצחון שני ברציפות, בפעם הראשונה העונה, בדרך לפלייאוף העליון.

וזה מה שעשתה כשעלתה בניגוד למהלך המשחק ליתרון משער שני ברציפות של קשר הרכש החדש שהגיע בחלון ההעברות האחרון מחדרה, פרדי פלומן בדקה ה-31. דקה וחצי מפתיחת המחצית השניה הכפילה בית"ר את התוצאה משער של דן איינבינדר, ובית"ר רשמה לראשונה העונה ניצחון שני ברציפות בדרך לפלייאוף העליון.

פלייאוף עליון. זו המטרה שהציבו בבית"ר ירושלים מתחילת העונה. למרות הפתיחה המאוחרת, התוצאות הרעות מאוד תחת אימונו של גיא לוזון, התוצאות החלשות שהגיעו גם תחת אימונו של ניר קלינגר וסגל השחקנים שהיה לא מספיק טוב, בית"ר ירושלים התקרבה הערב מרחק 4 נקודות מהפלייאוף העליון. בית"ר ירושלים מתחברת בדיוק בזמן.

בני יהודה? אחרי עוד משחק חלש שלה, זו כנראה תגיע גם לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל בשל נהמות אוהדיה לעבר שחקניה השחומי עור של בית"ר כשאלה נהמו מספר פעמים לעברם ואף העמידו את המשחק בסכנת סגירה, על פי תקנון מנהלת הליגות בכדורגל. בני יהודה סופרת משחק שלישי ברציפות בו היא לא כובשת, מאז מכרה את כוכבה ומלך השערים שלה ושל ליגת העל, ירדן שועה למכבי חיפה. משלמת במזומן.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il