קרא: בעלי אינטרסים מנסים לפגוע בי

שר התקשורת דוחה את הפרסומים שאותם הוא מכנה פייק ניוז כאילו נופה מרשימת המומלצים של נתניהו, "קיבלתי הכחשה טוטאלית".

בני טוקר , כ"ח בשבט תשע"ט

השר איוב קרא
השר איוב קרא
צילום: הלל מאיר/TPS

שר התקשורת איוב קרא מהליכוד דוחה בראיון לערוץ 7 את הפרסומים על כך שנופה לכאורה מרשימת המומלצים של ראש הממשלה לקראת הפריימריז ביום שלישי וטוען כי הפרסומים הללו הם "הבל הבלים".

"כרגע קיבלתי מלשכת ראש הממשלה הודעה שבעצם מכחישה טוטלית את מה שפורסם", אומר קרא, "אף אחד לא יכול לסכסך אותי עם ראש הממשלה. ראש הממשלה ממליץ על כל חברי הכנסת המכהנים ובטח עלי בתוכם".

קרא שולל גם את האפשרות שסר חינו אצל ראש הממשלה ואנשיו בעקבות קלטת שבה הוא נשמע לכאורה תוקף את נתניהו על רקע חקיקת חוק הלאום, "כל ההבל הבלים הללו של קלטת שאפילו לא ביקשו ממני תגובה ולא יודעים את מקורה ומי הפיץ אותה ומי האיש שעומד מאחוריה, אני לא יודע מאיפה הגרילו את זה ועשו פייק ניוז. אני יודע שאני הלכתי עם ראש הממשלה שלושים שנה ואמשיך ללכת לידו. אני תומך בראש הממשלה ובכל דבר שהוא רוצה כדי להביא לניצחון מוחץ בליכוד. נמשיך לגבות אותו בכל מקום בעולם ולא רק בישראל כי זה מתבקש על כך חונכתי כמו שיתרו נביאנו היה נאמן למשה רבינו וככה נעשה ונצליח".

בשיחה מבהיר קרא כי התמיכה שלו בחוק הלאום הייתה יותר מחד משמעית, "אני נשכבתי על הגדר בשביל חוק הלאום כדי שיעבור בשלום. אני לא רק תמכתי בחוק הלאום אני באתי לראש הממשלה ואמרתי לו הפוך ממה שנכתב, אמרתי לו תדע לך שאני איתך גם אם אף אחד לא יצביע. אבל צפיתי שאם הדרוזים ישטפו להם את הראש הם יבינו את החוק לא נכון למרות שהם בעדו. הדרוזים יותר מהיהודים רוצים שזו תהיה מדינה יהודית אבל התסיסו אותם כאילו הם נפגעים מהחוק הזה. ראש הממשלה אמר לי אם תהיה בעיה אנחנו נטפל בה. הייתי לידו גם כשהיו בעיות טיפלנו במשבר ואנחנו היום הולכים לפתור את הבעיה. הכנו חוק שמכיר בכל חייל דרוזי צ'רקסי ובדואי ומבטיח את עתידו יהיה לו מעמד חוקתי בדיוק כמו בחוק הלאום ולכן כל הפרשה הזאת אין לה מקום. זה שקר, הבל ורשעות. מי יכול להיות יותר נאמן? מי נשכב על הגדר בגלל חוק הלאום? שיתביישו להם. אין לי מילים לבטא את הכעס שלי. יש כאן חיבורים בין בעלי עניין וכמה אנשים תקשורת שרק בשביל רייטינג מוכנים לפגוע בשר הכי מוצלח והכי נאמן בממשלה".

שר התקשורת דוחה את הפרסום כאילו הוא אכזב את ראש הממשלה בתפקידו כשלא הצליח למנוע את הסיקור העוין נגד נתניהו, "אני הצלתי את ערוץ 20 בגלל שהוא שייך למחנה שלנו ומה לא עשיתי ולא חיפשתי אתנן או דבר מסוים אלא מתוך נאמנות עיוורת לדרך שלי ולאידיאולוגיה. אבל למנוע סיקור עוין אני לא יכול למנוע את זה ואף אחד לא מנע את זה. אנחנו נמצאים במדינה דמוקרטית יש בה חופש ביטוי. אלה ערוצים מסחריים ואני לא יכול להתערב בתכנים. אם הייתי מתערב בתכנים הייתה בעיה עוד יותר קשה. ולכן אנחנו כן פתחנו את רפורמת התקשורת פיצלנו את ערוץ 2 לשניים הבאנו לרישיון קבוע לערוץ 20 לערוץ 9 לערוץ ההידברות בעצם כל שוק התקשורת בתקופת הכהונה הקצרה שלי עבר דברים אדירים. כל זה כדי לייצר מצב של תחרות בין הערוצים שיביא יותר לתקשורת הוגנת ואנחנו ממשיכים. אני בסך הכול שנה וחצי בתפקיד ואני לא יכול לחפות על קרוב לשבעים שנה שאחרים הובילו את התקשורת בישראל והביאו אותה לאן שהביאו. זו תקשורת שבגלל התחרות בין הערוצים מפיצה פייקינג ניוז חדשות לבקרים".

השר קרא משוכנע שחברי הליכוד יתנו לו את קולם ביום שלישי, "אני הייתי ונשארתי הסמן הימני בתוך הליכוד. בגרוש היהודים מגוש קטיף גורשתי מהכנסת ומהועדות בגלל התנגדותי לגרוש כדי שהם יוכלו להעביר את חוק פינוי פיצוי. אני אמשיך להיות המצפן הימני האידיאולוגי בתוך הליכוד לא אמעד בהצבעה אחת בכל מה שקשור לארץ ישראל. אני מתמודד שווה בין שווים ברשימה הארצית ואני בטוח שהחברים יודעים שהבחירה בי היא חשובה. אף אחד לא יוכל לצאת לדובאי כדי לנאום בערבית מול שונאי ישראל בלי פחד או להיות חלק מהסברה באירופה ובעולם נגד ה BDS. אני שמח שיש קלטות רק מהתקופה האחרונה של ראש הממשלה שאומר שעוד שנים רבות יזכרו מה תרם איוב קרא למדינת ישראל. את זה אף אחד לא יוכל לעשות ולכן אני מאמין שחברי הליכוד יודעים להבחין בין עיקר לתפל וקודם כל יסמנו אותי".