"הסתה מעוותת נגד הציבורי החרדי"

עיריית בני ברק מסבירה את התנגדותה להצבת תמונתה של יו"ר מרצ תמר זנדברג. "העירייה אינה מפלה את ציבור הנשים''.

בן שאול , כ"ח בשבט תשע"ט

תמר זנדברג
תמר זנדברג
צילום: אליאור כהן/TPS

בעקבות פניית מפלגת מרצ ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר על סירובה של עירית בני ברק להציב שלטי חוצות עם תמונתה של יו"ר המפלגה תמר זנדברג, מבהירים בעירית בני ברק כי ההתנגדות נעשית בשם השמירה על ערך הצניעות.

"עירית בני ברק אינה מפלה את ציבור הנשים", טוען דובר העיריה בהודעה ששוגרה לכלי התקשורת. "מספר הנשים המנהלות האגפים והמחלקות בעירייה הוא מהגבוהים בארץ, ומכך מתברר שבעירייה ישנים שיקולים ענייניים ולא מפלים".

"לעומת זאת, כאשר העירייה פועלת לשמירת ערך הצניעות, שהינו ערך יסודי ומרכזי לציבור שומרי התורה והמצוות, היא עושה זאת, כמובן, כערך נעלה ולא כפגיעה במישהי", הסביר הדובר.

עוד נטען כי מרצ מבקשת לחולל פרובוקציה בסוגיות נפיצות כחלק ממסע התעמולה בבחירות. "בנוסף לכך, חלק מההצעות לפרסומים שצורפו לעתירת מפלגת מרצ עסקו באג'נדה של פתיחת עסקים בשבת, הפעלת תחבורה ציבורית ועידוד חילול שבת, שהינה סוגיה קשה ביותר בציבור החרדי. גם השימוש במושג 'הדתה' בפרסום אינו אלא ניסיונות להכפיש את מגזר שומרי התורה והמצוות ולטעון על כפיה דתית ולהביא בכך להסתה מעוותת נגד ציבור זה".

בעיריה טענו כי מדובר בעתירה מיותרת שכן היא עוסקת בבקשה להצבת שלטים בעוד למעלה מחודשיים. "מדובר בהצגת מצג שווא של אפליה מצד העירייה, כאשר ההליכים של הגשת עתירה בהולה היו 12 שעות בלבד לאחר הגשת הבקשה לעירייה לשילוט, ועוד לפני קבלת התייחסות העירייה לבקשת הפרסום של המפלגה.

"בנוסף לכך, העותרת לא טרחה לעדכן את יו"ר ועדת הבחירות המרכזית שמדובר על בקשה לפרסום שילוט בעוד כחודשיים, ימים אחדים לפני יום הבחירות, ובכך יצרו מצג כאילו נדרשת הכרעה בהולה בעתירה".