"אברמוב מעודד גילויי גזענות"

בני יהודה צפויה להיענש על הנהמות הגזעניות לעבר שחקני בית"ר ירושלים. האוהדים טוענים כי מדובר בניסיון של הבעלים להכתים את שמם

נרי וייס , כ"ח בשבט תשע"ט

אוהדי בני יהודה
אוהדי בני יהודה
צילום: פלאש 90

תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד את בני יהודה לדין משמעתי בגין קריאות גזעניות במשחק מול בית”ר ירושלים כלפי פרדי פלומין ואנטואן קונטה.

בדוח המשקיף שלומי ברזל נכתב בין היתר: “בדקה ה-37 החלו מאות (להערכתי כ-200) אוהדי בני יהודה ביציע המערבי לנהום בכל נגיעה של שני שחקני בית”ר ירושלים כהי העור – פרדי פלומן ואנטואן קונטה”.

“מיד עם הישמע הנהמות עשיתי דרכי מהיציע המערבי התחתון לעבר השופט הרביעי שלומי בן אברהם. הנהמות חזרו על עצמן פעמיים נוספות עד לשריקה למחצית ובתיאום עם צוות השיפוט התקבלה החלטה לא לעצור את המשחק בשל הסמיכות למחצית. מיד עם השריקה למחצית ביקשתי מכרוז הקבוצה המארחת, בני יהודה, לנצל את השקט היחסי ולבצע את ההכרזה הראשונה”.

“ירדתי לחדר השופטים ויחד עמם הגענו לכלל החלטה כי במידה שהדבר ישתנה, לא יהיה מנוס מביצוע ההכרזה השנייה, שמשמעותה עצירת המשחק לחמש דקות. כמו כן עדכנתי בנושא את ראשי בית”ר ירושלים ואת ראשי בני יהודה, בכללם הבעלים ברק אברמוב, שהבהיר כי גם אם צוות השיפוט ואנוכי נחליט כי אין טעם בחידוש המשחק הדבר מקובל עליו”.

היום אחר הצהריים, החליטו בארגון האוהדים של בני יהודה להגיב למה שארע, "אנחנו מגנים גזענות. חד וחלק", כתבו ראשי האוהדים הכתומים בחשבון הפייסבוק שלהם. עם זאת, שם מצביעים על האשם היחידי ובלעדי בהתנהגות האוהדים - הלא הוא הבעלים ברק אברמוב. "אנחנו מגנים את הניסיונות של בעל הבית, ברק אברמוב, לתפוס טרמפ על גילויי הגזענות מהמשחק אתמול ולהכתים באמצעותם את כל הקהל של בני יהודה. זו לא הפעם הראשונה שאברמוב מלכלך על הקהל ולא מפספס שום הזדמנות לעשות את זה, ואנחנו כאן כדי להגיד לו – אין מצב שזה יקרה שוב. לא במשמרת שלנו".

בהמשך מפרטים אוהדי בני יהודה את הסיבות לכעסם על הבעלים אברמוב, שיש לציין שהחלו הרבה לפני מכירתו של שועה כשכבר בעונה שעברה אלה החלו במחאה מול הבעלים הכתום שאחד מעסקיו היא גם מעניקת החסות הרשמית לליגת העל בכדורגל - רשת המזון ג'פניקה.

"אברמוב מכר את הכוכב הכי גדול שלו ואת השחקן עם הפוטנציאל הגדול ביותר בקבוצה במחיר מצחיק באופן יחסי לסכומים שנהוגים לאחרונה. והוא עשה את זה עם פתיחת חלון ההעברות, כשאין תחליף מקצועי ראוי. אף אחד לא עצר לרגע לשאול מה בער לו כל כך.

אברמוב חוזר וטוען מעל כל במה שהוא מנהל מועדון קטן שלא יכול להיות בצמרת, שהקהל מתלונן ומזיק, שהוא חייב למכור שחקנים. אז נשאלת השאלה, מה הוא עושה פה? למה הוא מתענה כ"כ? למה לסבול? יכול להיות שהוא בסה"כ משתמש בבני יהודה?", שאלו ראשי הארגון הכתומים.

"אברמוב מחפש כל הזדמנות לצאת כנגד האוהדים, ומנצל את האירוע המיותר מאתמול להסטת הדיון מהנושא העיקרי - מה הוא עושה בבני יהודה? המחאה היא לא רק בעקבות המכירה של שועה, אלא בעיקר בגלל הניתוק העמוק שקיים בין המועדון לקהל. הניתוק הזה התחיל הרבה לפני ינואר האחרון: מחוסר הנכונות והיכולת של ההנהלה לעסוק בשיווק המועדון ובטיפוח דור אוהדים חדש, כפי שנהוג בכל מועדון ותיק וחזק, הזלזול בצרכים הבסיסיים של הקהל, לרבות הצורך בישיבה ביציע קבוע אחד, מבלי שהאוהדים יהיו תלויים בגחמות כלכליות של הבעלים, התעלמות המוחלטת של הנהלת המועדון מהאוהדים בכלל ומארגון האוהדים בפרט, והשיא היום, באיום ההזוי של הבעלים לשחק בלי קהל ביתי עד לסוף העונה".

עוד כתבו ראשי הכתומים, "ההתנהלות של אברמוב גומרת גם את קבוצת הנוער. אחרי 19 מחזורי ליגה הנוער במקום האחרון, עם 14 נקודות בלבד, בלי ניצחון מאז אוקטובר. צמצום הסגל של הבוגרים הביא לכך שמושכים שחקנים מהנוער כדי שיישבו על הספסל של הבוגרים במשחקים. זה פוגע אנושות בקבוצת הנוער.

"לכן, אנחנו באמת שואלים, וקוראים לכולם לשאול את השאלה המתבקשת האחת והיחידה: אם כל כך רע לו בבני יהודה, למה אברמוב מתעקש להישאר?" סיימו האוהדים את הודעתם.

מוקדם יותר בבני יהודה הגיבו על אירוע הגזענות החמור, כשבהודעה רשמית מטעמם נכתב כי "הנהלת בני יהודה ת"א, השחקנים והצוות המקצועי, כמו גם רבים מאוהדי הקבוצה, מביעים את מחאתם והסתייגותם הבלתי מתפשרת מהתנהגות חלק מהאוהדים אתמול במשחק בין בני יהודה ובית"ר ירושלים.
מועדון הכדורגל בני יהודה ת"א, לאורך כל השנים, קיבל באהבה לשורותיו שחקנים מכל המגזרים, ללא הבדל דת וגזע, כולל בסגל הקיים היום במועדון. בדיוק כמו איסמאילה סורו ומאוויס צ'יבוטה, שנפגעו אישית מההתנהגות אתמול, גם שאר השחקנים, אנשי המועדון ואוהדים רבים חשו נפגעים מההתנהגות הזו שאין לה כל מקום במגרשי הכדורגל ובכלל".

"נמשיך להיאבק בכל דרך בגזענות, בדעות החשוכות ובמעשים מעין אלו, שכל מטרתם היא לפגוע בספורטיביות ובמועדון בני יהודה ת"א", אמרו בבני יהודה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il