רבנים במיל': הרב פרץ - האיש הנכון

​​​​​​​"זהו יום בשורה לציבור הדתי-לאומי", אמר לערוץ 7 סרן במילואים הרב אביעד גדות.

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשע"ט

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
שלומי שלמוני

פורום רבנים במילואים מברך את הרב הצבאי לשעבר תא"ל מיל' הרב רפי פרץ על היבחרו לראשות הבית היהודי, "בכישוריו הרוחניים-חינוכיים יכניס רוח חדשה של תורה במפלגה ובכנסת ישראל".

חברי הפורום אשר הוקם בזמן שהיה הרב פרץ הרב הצבאי הראשי ופעלו לבלום את הוצאת ענף התודעה היהודית מצה"ל, מכירים היטב את הרב פרץ אשר כיהן שש שנים בתפקיד.

"זהו יום בשורה לציבור הדתי-לאומי" אמר לערוץ 7 סרן במילואים הרב אביעד גדות, "לאחר שנות יובש בקדנציה של בנט בהן סוגיות הליבה בענייני היהדות במרחב הציבורי היו במדבר הפוליטי, הספינה הפוליטית של הציבור מקבלת תפנית לטובה. הרב פרץ הינו מחנך דגול שהעמיד מאות תלמידים בכל שדרות החברה הישראלית והופעתו המרשימה תכניס רוח איתנה בשיח הציבורי הישראלי, כפי שעשה ביחידות צה"ל שנים רבות".

"אכן, הזירה פוליטית והציבורית היא לפעמים אכזרית יותר משדה הקרב ודורשת יכולות לא-מבוטלות של תחבולה והבנה ציבורית רחבה, אך ברוך ה' שח"כ בצלאל סמוטריץ', שגם פעל רבות לתיקון הליקויים בהתנהלות צה"ל כצבא יהודי, התמנה לראשות האיחוד הלאומי ויוכל להוביל את כלל הציבור בבטחה כאשר הרב פרץ יעניק לו רוח גבית איתנה ויסחוף ציבורים נוספים לחיבורים אלקטורליים ופוליטיים עם כלל הסיעות הציוניות".

הפורום, אשר מלבד פעילותו מול קצינים בכירים במילואים פועל רבות עם חברי כנסת מכלל הסיעות הציוניות והסתייע גם בחברי כנסת בליכוד כדי לבצר את מעמדו של צה"ל כצבא יהודי מנצח, כבר קרא לכלל הסיעות להכניס למצע שלהן את היותו של צה"ל צבא יהודי.

"אם קמפיין הבחירות הקודם של הבית היהודי היה 'מפסיקים להתנצל' והתגלה כמעט כסיסמא ריקה בהנהגה הישנה, הרי שעתה בהובלתם של ח"כ סמוטריץ' והרב פרץ הופעת התורה מעל בימת הכנסת ובממשלת ישראל תהיה בסגנון ובתוכן של לכתחילה, ללא שפיפות ומתוך רוח רעננה של התורה הגואלת".