"התקשורת הישראלית שוב במיטבה"

נהמות אוהדי בני יהודה אמש לעבר שחקני בית"ר ירושלים יוחסו לאוהדי בית"ר. הקבוצה הירושלמית תוקפת: אנחנו נילחם והם ימשיכו לדבר

נרי וייס , כ"ח בשבט תשע"ט

הכותרת המדוברת
הכותרת המדוברת
צילום: צילום מסך

בית"ר ירושלים מציגה - כל הסיפור על רגל אחת. נהמות אוהדי בני יהודה תל אביב שהופנו אמש במשחק הליגה במסגרת המחזור ה-21 אל עבר שני שחקניה שחומי העור של בית"ר ירושלים, נעלם מהדיווחים הרבים של אמצעי התקשורת הממסדיים, ולמעט גינויים של שחקנים ודו"ח השיפוט של שופט המשחק שיביא את העמדתה לדין של הקבוצה הכתומה משכונת התקווה, אף אחד לא התעסק באירוע החמור שכמעט והביא להפסקת המשחק.

עם זאת, בתכניתו של רפי רשף, "חמש עם רפי רשף" המשודרת ב'קשת 12' בחרו כן להתעסק באירוע החמור, אך שוב עשו זאת בצורה מפלה, סטיגמתית ומכפישה, כזו שבבית"ר טוענים כי "חשפה את פרצופה האמיתי של התקשורת".

בחלק התחתון של התמונה שהוצגה ברקע הדיווח, הופיע לוגו המועדון הירושלמי כאילו הנהמות והקריאות הגזעניות, יוחסו לאוהדיו ולא לאוהדי בני יהודה.

במועדון הכדורגל הירושלמי, שראו כיצד קבוצת בני סכנין התחמקה פעמיים מעונש על אירועי האלימות החוזרים ונשנים של אוהדיהם שכמעט ונגמרו במוות, כשבמקרים אחרים אלו נענשו בחומרה רבה על דברים פחות חמורים, הפעם לא יכלו יותר לשתוק ובחרו לתקוף את התקשורת.

בבית"ר אמרו כי לא רק שמאמן המועדון ניר קלינגר הצהיר שאם יימשכו הנהמות של אוהדי בני יהודה, הבית"רים ירדו מכר הדשא למרות המשמעויות הקשות הכרוכות בכך, אלא מדובר בהסתה של ממש כלפי קהל אוהדיהם.

"בחלק התחתון ניתן לראות את האופן המוטה שבו בחרו להציג את זה (נהמות אוהדי בני יהודה - נ"ו) בתקשורת, ככזה שניתן יהיה להסיק כי הגזענות הינה מצד הקהל שלנו, כנראה בשביל לנסות לגרוף עוד נקודת רייטינג", אמרו בבית"ר.

"עצוב לראות שבזמן שיש צד אחד שעושה הכל כדי למגר את התופעות האלה, יש מי שמנסה ללבות, לעודד ולהמשיך לרכוב על סטיגמות ישנות. 6,000 אוהדים במשחק חוץ שמעודדים מהדקה הראשונה ועד האחרונה ללא הפסקה. 21 משחקים ללא קריאה גזענית אחת. אבל שום דבר לא משנה להם, התקשורת הישראלית שוב במיטבה".

"אנחנו אוהבים את קהל האוהדים שלנו וגאים בהם על הספורטיביות שהם מפגינים לאורך כל העונה. נמשיך להילחם בגזענות ביתר שאת בלי הפסקה. והם? הם ימשיכו לדבר".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il