נסיעה משפחתית שהופכת לחוויה משפחתית

נסיעה משפחתית יכולה להיות עניין מאתגר, החל מהעמסת הציוד בתא המטען, דחיקת ציוד מתחת לרגלי הילדים, קשירת העגלה על גג הרכב ועוד

בשיתוף 'דאצ'יה' , כ"ט בשבט תשע"ט

דאצ'יה MCV Stepway
דאצ'יה MCV Stepway
צילום: דאצ'יה

בדאצ'יה מאמינים שנסיעה משפחתית יכולה וצריכה להיראות אחרת ואפילו להוות זמן איכות משפחתי.

איך? נתחיל ברכב. דא'ציה מציעה 2 דגמים אטרקטיביים במיוחד לנסיעות משפחתיות: דאצ'יה לודג'י – מיניוואן 7 מקומות ישיבה, מרווח ואמין, ודאצ'יה MCV Stepway – קרוסאובר משפחתי עם תא מטען עצום שתוכלו להעמיס בו כל מה שתרצו לנסיעה משפחתית, ליציאה לנופש או לשבת.

דאצי'ה לודגי
דאצי'ה

עכשיו כשהרכב מרווח ונוח, והעמסת הציוד קלה, נצטרך להבטיח שאף אחד לא ישתעמם בדרך. גם לכך למומחי דאצ'יה יש מספר המלצות:


• תיצרו חוויה חיובית. פעמים רבות הורים מנסים בכל דרך ליצר שקט ברכב במהלך הנסיעה, שמא מריבות בין הילדים הן החלופה לשקט. אבל אפשר לראות בנסיעה משפחתית הזדמנות לאינטראקציה ולשיחה, שאין להן זמן בחיי היום-יום העמוסים. כן, זה הזמן לדבר, לשיר שירים, ואם נוסעים לשבת, גם לדון בפרשת השבוע, להכין עם הילדים דבר תורה קצר לארוחת השבת ואף לקשר את נושאי הפרשה למציאות חיינו.

• תתכוננו לנסיעה. הילדים בוודאות ירצו לאכול, לשתות, לצאת לשירותים ולנוח קצת. כדי שהדבר לא יפתיע אתכם ברגע הכי לא מתאים, תכננו את העצירות האלה מראש. וגם תסבירו לילדים מהו יעד הנסיעה שלכם, כמה זמן תימשך הנסיעה ומתי צפויה העצירה הקרובה.


• תשחקו. נסיעה זה זמן נפלא למשחקים משפחתיים. קבלו מספר רעיונות: הלכתי לשוק, קניתי בקבוק: הראשון בסבב מתחיל את רשימת הקניות שלו. הוא מספר לכולם: "הלכתי לשוק וקניתי....." ומשלים עם פריט כלשהו שקנה, למשל "תפוח". השני ממשיך: "הלכתי לשוק וקניתי...." הוא חוזר על הפריט שנאמר (תפוח) ומוסיף פריט חדש, כמו "חולצה". המשחק ממשיך כשכל משתתף מספר מה קנו קודמיו (תפוח וחולצה) ומוסיף עוד פריט. ממשיכים עד שמישהו מתבלבל.

משחק הצבעים: כל משתתף בוחר צבע אחד. בכל פעם שהוא רואה מכונית בצבע שבחר הוא מקבל נקודה. הראשון שצובר 10 נקודות מנצח. מומלץ לבחור בצבעי מכוניות פחות נפוצים בכבישי ישראל, כלומר להתרחק מצבעים כמו לבן, אפור ושחור.

בינגו מספרים: כל משתתף בוחר לעצמו מספר דו-ספרתי מ-10 עד 99. על כל משתתף לחפש לוחיות רישוי שבהן מופיע צירוף הספרות שבחר. מי שמוצא מכריז "בינגו" ומחליף מספר. במשחקים עם גילאי 2-5 ניתן לשחק עם ספרה אחת, או עם שתי ספרות שיופיעו לאו דווקא בסמיכות.

א' אוטו, ב' זה בית: המטרה במשחק הזה היא למצוא דברים מבעד לחלון על פי סדר אותיות האלף-בית. מכריזים בקול "אלף" (ואת הצליל אם משחקים גם ילדים צעירים) וכל המשתתפים מחפשים מילה שמתחילה באות. אחרי שמוצאים חפץ באות א', עוברים לאות ב' וכן הלאה. וריאציות נוספות כוללות מציאת שירים לפי סדר אותיות האלף-בית (לא לשכוח לשיר אותם יחד, כמובן), ערים בארץ ובעולם, או מילים מכל קטגוריה אחרת, כאוות נפשכם.

והכי חשוב - סעו לשלום ושובו בשלום!