ייעוץ עסקי לפתיחת עסק – באילו מקרים כדאי לפנות?

אנשים רבים מגיעים לשלב מסוים בחייהם בו הם אינם מעוניינים לעבוד עוד כשכירים אלא מעוניינים לפתוח עסק משלהם

תוכן שיווקי , כ"ט בשבט תשע"ט

ייעוץ לעסקים
ייעוץ לעסקים
istock

ייעוץ עסקי לפתיחת עסק – באילו מקרים כדאי לפנות?

אנשים רבים מגיעים לשלב מסוים בחייהם בו הם אינם מעוניינים לעבוד עוד כשכירים אלא מעוניינים לפתוח עסק משלהם, על כל המשתמע מכך. אנשים אלו מונעים מהרצון לבנות משהו לעצמם אשר בו הם אדון לעצמם, עושים את מה שהם הכי אוהבים לעשות ומשלבים ביזנס עם פלז'ר.

בתיאוריה זה נשמע נפלא, ויש אכן אנשים שמגיעים למימוש התיאוריה הזו הלכה למעשה, אך בין הרעיון לביצוע הנכון של הדברים נדרשים הרבה מאוד תהליכי ביניים, אשר לא כל מקימי העסקים מבינים בהם ולשם כך יש צורך באנשי מקצוע המבינים בהם ובראש ובראשונה ייעוץ עסקי טוב ומקצועי.

מהו ייעוץ עסקי ולמה זה כל כך מומלץ לעסקים חדשים

ייעוץ עסקי הוא ליווי של עסק מרגע הרעיון ועד להקמתו והרצתו בפועל. כלומר, קודם כל חשוב לבנות תוכנית עסקית, רצוי רב-שנתית כדי לקבל תמונה רחבה יותר, ולטפל בכל הכרוך בהקמת עסק מבחינה משפטית ומבחינת הכוונה לאנשי מקצוע כמו עורכי דין, רואי חשבון ועוד.

כמו כן, יעוץ עסקי הוא ההבדל בין קפיצה למים עמוקים עם גיבוי וקפיצה ללא גיבוי, הכוונה, התחלת הפעילות של עסק חדש, כרוכה בנטילת סיכונים חלקם קטנים וחלקם גדולים, אשר עשויים להביא להפסדים אם לא נעשים תוך כדי הכוונה נכונה וייעוץ צמוד של אדם מנוסה, אשר בקיא ברזי הקמת עסק, כולל שיווק ומיתוג נכון של המוצר או השירות שהעסק החדש מתעד למכור

יתרונות וחסרונות של ייעוץ עסקי - מילת המפתח היא משנה זהירות וסבלנות

היתרונות שבבחירת ייעוץ עסקי ברורים. הליווי הצמוד של איש מקצוע שיודע לתת את הכלים הנכונים ואת ההפניות הנכונות במקום הנכון ובזמן הנכון, יכול להיות הבדל משמעותי בין עסק פורח לעסק מדשדש ואף פחות מכך וחבל, מכוון שעסק בדרך מושתת על כסף, זמן והרבה חלומות שלא כדאי לנפץ באוויר.

החיסרון שיכול להיות בכך הוא בבחירה לא נכונה של היועץ העסקי וזאת בשל ריבוי אנשים המתיימרים להיות יועצים עסקיים, או אף מקרים מצערים יותר ולכן חובה ללכת כמה שיותר "על בטוח", יותר מכל דבר, לדרוש המלצות ולקבל כאלה ממקור ראשון, לעשות חקר שוק ולבחור בקפידה.

למדריכים נוספים בנושא ייעוץ וליווי עסקי בקרו באתר קבוצת BusinessWise.

פרט לייעוץ עסקי, מציעה הקבוצה שירותי ייעוץ ואימון קריירה, אימון מנהלים, קידום עסקים באינטרנט וסיוע בגיוס אשראי לעסק.