שקד קורצת לחרדים העובדים

"שום דבר בכפייה לא יעבוד עם החברה החרדית. אני ובנט נלחמים על הפרדה באקדמיה ומאמינים שכך הציבור החרדי ישתלב בשוק התעסוקה", אמרה.

חיים לב , כ"ט בשבט תשע"ט

איילת שקד
איילת שקד
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

שרת המשפטים איילת שקד (הימין החדש) קורצת למצביעים החרדים וקוראת להם הערב (ב') להצביע למפלגתה.

"אני רואה את 'הימין החדש כבית לחרדים עובדים", אמרה שקד בראיון לאתר החרדי 'כיכר השבת'. "גם השר בנט וגם אני משקיעים בזה הרבה. השר בנט נלחם - גם באקדמיה - בכדי לאפשר הפרדה, אנחנו מאמינים שכך אפשר לעודד את הציבור החרדי להשתלב בשוק התעסוקה".

שקד התייחסה לחוק הגיוס ואמירותיו של יאיר לפיד. "אני בגדול לא קונה את הלוקשים של יאיר לפיד, בכל מה שנוגע לחוק הגיוס - מדובר בפופוליזם אחד גדול. אתם יודעים את עמדתי: שום דבר בכפייה לא יעבוד עם החברה החרדית. אני ממליצה לא להתייחס לטענות של יאיר לפיד, בטח לא בנושא חוק הגיוס, זה הכל פלופ אחד גדול", אמרה.

שקד הבהירה כי הברית עם לפיד לא תחזור על עצמה. "הוכחנו בקואליציה האחרונה שאנחנו עובדים בשותפות עם החרדים, השותפות עם לפיד הייתה מכיוון שנתניהו לא רצה להכניס אותנו לקואליציה, היום המצב שונה", אמרה.

בדבריה התייחסה לאפשרות של הצבת שופט חרדי בעליון. "אני כשנכנסתי למשרד ראיתי שאין שופטים חרדים, מיננו שופטים חרדים, חוי טוקר היא הראשונה. אנחנו קיצרנו את הזמנים, ההליך לשיפוט לוקח שנתיים, לחרדים לוקח חצי שנה. מי ששומע אותי והוא עו"ד למעלה מחמש שנים: תגישו בקשות לשיפוט, מערכת המשפט צרכה לייצג את כל המגזרים, אני מקווה שיום יגיע ואני אמנה שופט חרדי לבית המשפט העליון", הבהירה.

באשר לצביונה של הימין החדש אמרה כי "זו מפלגה של דתיים וחילונים, בשותפות מלאה, גם בייצוג וגם בסוגיות שבליבת המחלוקת. אנחנו חושבים שרב המאחד על המפריד. אפשר לעבוד יחד, דתיים, חרדים וחילונים, הוכחתי את זה בכנסת הקודמת".

"זה נכון שאנחנו משהו אחר, אנחנו לא משנים את האמונות אבל כן מפלגה שפונה לכלל הציבור הישראלי. נסינו להביא ל'בית היהודי' מצביעים חילונים ולא הצלחנו, אנחנו רוצים להגדיל את הימין".

שקד משוכנעת כי 'הבית היהודי' תעבור את אחוז החסימה. "הבית היהודי יעברו את אחוז החסימה יפה, אני כן אומרת שגוש הימין אין לו פריבילגיה לקחת סיכונים. אם יהיו מפלגות שייקחו 2-3 מנדטים לקראת סיום הרשימות ולא יעברו את אחוז החסימה - הן צריכות להתחבר.

"אי אפשר לקחת שוב את הסיכון, כמו שהיה בפעם שעברה, עם ההרפתקאה של 'יחד', של אלי ישי ו'עוצמה', נזרקו שלושה מנדטים לפח. כולם צריכים להתחבר. אנחנו נמצאים במערכת בחירות שהיא לא פשוטה, גוש הימין כולו צריך להיות מעל 61 מנדטים, צריכים לעשות כאן חיבורים".