אביב כוכבי: "הצבא חזק, מאומן ומצויד''

הרמטכ''ל בטקס עובדי צה''ל המצטיינים: ''בכל עת עלינו להיות מוכנים להתמודד מול כל אתגר ואיום שיעמוד בפתחנו''.

קובי פינקלר , כ"ט בשבט תשע"ט

התפר שבין לובשי מדים לאזרחים
התפר שבין לובשי מדים לאזרחים
צילום: דובר צה"ל

טקס עובדי צה"ל מצטייני רמטכ"ל נערך היום (שני) בבסיס המכללה לפיקוד ומטה, גלילות, במעמד הרמטכ''ל רב-אלוף אביב כוכבי וחברי פורום המטה הכללי.

בטקס הוענקו תעודות הצטיינות לעובדי צה"ל מהיחידות השונות על תרומתם הבולטת ביחידותיהם ועל היותם דוגמה ומופת בצה"ל.

"כפי שהחברה הישראלית התפתחה, ועד היום נשענת על המסורת העתיקה של עמינו, כך גם בצה"ל המענה לאתגרי השעה מבוסס על ניסיון העבר, על למידה מעמיקה, על הפקת לקחים ועל הסתכלות בה בעת לעבר ערכים", אמר כוכבי.

הרמטכ''ל פנה למצטיינים ואמר להם כי ''תכונה זו מצויה בכל אחד ואחת מכם. הניסיון העשיר שרכשתם במעלה הדרך הופך אתכם לעמוד שדרה יציב ביחידה בה אתם משרתים ולשורש עמוק מאוד, ויחד עם זאת הניסיון שלכם דווקא הוא מאפשר לכם לראות מצב נתון לא כתמונה קפואה ורגעית, אלא כחלק מתהליך המאפשר לזהות את המציאות המתפתחת ואתגריה ואת ההזדמנויות שטמונות בה.

"מקומכם הייחודי על התפר שבין לובשי מדים לאזרחים מעניק לכם זווית ראייה שונה ומקורית. נקודת מבטכם הכרחית והיא שמשפרת את יכולותינו לבחון דברים באופן ביקורתי ולספק מענה חד ויעיל לאתגרים הניצבים לפנינו. בכל עת עלינו להיות מוכנים להתמודד מול כל אתגר ואיום שיעמוד בפתחנו.

''יש לנו צבא חזק, מאומן ומצויד עם כוח אדם מעולה, צבא הניצב כחיץ בין אזרחי ישראל לאויב בגבולות השונים והודף את מאמציו לפגוע בשגרת החיים. זהו צבא חדור אמונה בצדקת הדרך אשר פועל מתוך תחושת שליחות ונאמנות שאין שנייה לה. שליחות אשר הובילה גם אתכם, כל אחד ואחת מכם לבחור לשרת בצה״ל, להתמיד לשרת בצה״ל, לשקוד ולהצטיין ולהקדיש את כל מרציכם למילוי משימתנו האחת והמרכזית - אבטחת בטחון ישראל.

"מצטיינים יקרים", ביקש הרמטכ''ל כוכבי, ''המשיכו להביא לידי ביטוי את ניסיונוכם העשיר, והפכו אותו בו זמנית אמצעי לשימור הישן והטוב ולכלי ביקורתי המוביל לשיפור ולחידוש. עלו והצליחו!".