דידי הררי: "אשתי לא נכנעת לסרטן"

דידי הררי חשף כי בחודשים האחרונים ליווה את רעייתו מירית לטיפולים כימותרפיים • "העוצמה הנפשית לבוא לשדר - כל זה בא ממנה".

103FM , ל' בשבט תשע"ט

דידי הררי
דידי הררי
צילום: יניב מורוזובסקי

תוכנית הרדיו של דידי הררי מצליחה להעלות בכל יום את כל הנושאים שעל סדר היום, כמעט תמיד עם חיוך על הפנים. בפתח תוכניתו אתמול עסק הררי ביום הסרטן הבינלאומי, מזווית אישית ושונה. אף עין באולפן לא נותרה יבשה.

"החלטתי לפתוח את תוכניתי ביום הסרטן הבינלאומי, יום שבו מעלים את המודעות לסרטן ולגורמיו בכל העולם, ומנגד את המחקרים והפיתוחים בתחום הסרטן. לצערי אני הולך לדבר מנקודה אישית השנה", אמר בפתח תוכניתו ב־103fm.

"לפני כ־4 חודשים התגלה סרטן אצל אשתי, מירית. הלם, התרסקות ושברון לב, זה מה שחווינו בהתחלה. ואז, מתוך כל ההרס הזה, התרוממה האישה הנדירה הזאת, והחליטה שהיא - היא לא נכנעת לסרטן הזה וחיה את היום־יום כאן ועכשיו. כל רגע, כל שנייה. היא חיה במלוא העוצמה, מחזקת את כולנו, מרימה את כל מי שמתרסק סביבה - וחיה. ממש חיה.

"הבוקר אשתי מירית העלתה פוסט, הכי מדהים שקראתי. הוא התפרסם בדף הפייסבוק של איכילוב, שם היא מטופלת, ותוך כמה שעות הפך להיות ויראלי בכל מדיה אפשרית, עם עשרות, אם לא מאות, שיתופים ותגובות. שאלתי אותה: 'מיריתי, למה? למה את מפרסמת את זה?', והיא אמרה לי: 'אם אני יכולה לגרום לחולה אחת או אחד לשנות את ההסתכלות שלה על הסרטן ולחיות, ממש לחיות, עשיתי את שלי'.

"ב־4 החודשים האחרונים כל שבועיים אנחנו באיכילוב ל־3 ימי טיפולי כימו. היא מגיעה למחלקה, ומירית כמו מירית נכנסת כמו רוח תזזית, מכניסה צחוק, חיוכים ושיחות נפש. לאט לאט חולים אחרים מתקבצים סביבה, ומירית - שהיא קואצ'רית במקצועה - מהפנטת אותם, ואני נשבע שראיתי חיוכים על הפנים שלהם, שלא היו קודם.

בתוך המציאות הזו, שנותרה בתוך ביתו של הררי, המשיך דידי להגיע מדי יום להגיש את תוכנית הרדיו שלו, ואחת לשבוע שימח את הצופים בתוכנית הבידור הטלוויזיונית שלו, "כשאני מנסה להתנתק מהכאב החד שהרגשתי", אמר, "לא דיברתי על זה, כי זה של מיריתי לחלוטין ומתי שהיא תחליט - היא תפרסם את זה. אני יכול לומר לכם בודאות מוחלטת שהכוח והעוצמה הנפשית לבוא ולשדר ולצחוק ולהשתולל - כל זה בא ממנה, כי זו היא זאת שנותנת לי את הכוח להתמודד עם הסרטן הזה שחדר לנו למשפחה, והיא זאת שמתעקשת שאמשיך כרגיל".

"מירית כתבה פוסט ארוך מאוד עם התמונה שלה מבית החולים, משתדלת תמיד להיראות במיטבה ולא לתת למחלה להכתיב לה את קצב החיים. בין יתר הדברים שיא כתבה בפוסט שלה, שקשה להאמין שאפשר בכלל לכתוב אותם, היא אמרה: 'הסרטן זו המתנה הגדולה ביותר שקיבלתי בחיי. בזכות המחלה יצאתי ממירוץ החיים המטורף וקיבלתי הזדמנות לחיות את חיי כמו שאני רוצה. אני לא יודעת כמה זמן נותר לי, אבל אני יודעת איך אני בוחרת לחיות אותו. תראו גם אתם את הסרטן כהזדמנות, הוא כבר כאן - אז למה לבזבז את מה שנשאר על צער ומחשבות? תצחקו על המחלה, אל תיחנקו מבפנים. ההסתרה הזאת רק מוסיפה כאב וצער. תחיו".

הפוסט המלא של מירית עלה לעמוד הפייסבוק של התוכנית, וזמין לקריאה גם בעמוד זה. "תקראו אותו טוב, בלב פתוח ובמחשבה חיובית", אמר דידי, "תקראו אותו ותסתכלו סביב. אם יש מישהו חולה שאתם מכירים - תנו לו את זה כמתנה. האמינו לי, ראיתי את מירית בחודשים האחרונים, ראיתי מה היא עושה לחולים האחרים עם האנרגיות החיוביות האלה. ומירית, את החיים שלי. נקווה רק לבשורות טובות. אני יודע שיהיו בשורות טובות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "מירית, ריגשת אותי מאוד. אני מתפלל לבריאותך ומחזק אותך, את דידי ואת כל המשפחה".