משגיח חיים

מתנדב מד"א אריה פרקש מציל את חייהם של אנשים רבים בכל בחודש, אך את האירוע בו הציל את מעסיקו האישי הוא לא ישכח.

אורלי הררי , ל' בשבט תשע"ט

אריה פרקש ויצחק פולידאן
אריה פרקש ויצחק פולידאן
צילום: דוברות מד"א

אריה פרקש עובד כמשגיח כשרות במסעדה בחולון ומתנדב מד"א פעיל מאוד, שמוזנק במהלך יום עבודתו לקריאות רבות ומציל את חייהם של אנשים רבים.

בחודש שעבר, כשהיה פרקש בדרכו לעבודה, הוא קיבל טלפון מהבוס שלו, יצחק פולידאן, שאמר לו כי הוא לא חש בטוב. לאחר תשאול טלפוני מהיר, הבין פרקש כי יצחק עובר אירוע לבבי חריף. פרקש דיווח למוקד מד"א על מנת להזניק ניידת טיפול נמרץ ויצא מיד למקום עם האמבולנס שאיתו הוא מתנדב.

עם הגעתו לאירוע ביצע בדיקות רפואיות ראשוניות והעניק טיפול תרופתי לבוס שלו. ניידת טיפול נמרץ של מד"א בראשות הפראמדיקית ערין כבהא שהמשיכה את הטיפול הרפואי מציל החיים ופינתה את פולידאן לבית החולים איכילוב תוך תיאום עם יחידת הלב בבית חולים, שם עבר צנתור ומצבו התייצב.

"אני מכיר את יצחק שנים רבות וברגע ששמעתי את הקול שלו בטלפון ידעתי שמשהו לא כשורה",שיחזר פרקש. ''אני שמח שבעזרת הידע והניסיון שלי עזרתי ליצחק. בכל יום כשאני רואה אותו על הרגלים ללא נזק בליבו אני מתרגש מחדש".

פולידאן אמר כי "מיד כשלא חשתי בטוב צלצלתי לאריה כי ידעתי שהוא הכתובת הטובה והמקצועית ביותר. אני רוצה להודות לו מקרב ליבי, לפראמדיקית ערין ולד"ר מעיין מבית החולים איכילוב, שילוב של שלושה מלאכים שמגיעים כל אחד ממגזר שונה והמכנה המשותף של שלושתם הוא הצלת חיים הובילו לכך שיצאתי מהאירוע בשלום''.