פרנקפורט במיזם ייחודי נגד האנטישמיות

עיריית פרנקפורט בגרמניה יצאה בקמפיין ייחודי תחת הכותרת 'ביחד בפרנקפורט - למען חיים יהודיים ונגד אנטישמיות בעירנו'

יוני קמפינסקי , ל' בשבט תשע"ט

פרנקפורט במיזם ייחודי נגד האנטישמיות
פרנקפורט במיזם ייחודי נגד האנטישמיות
באדיבות ועידת רבני אירופה

נוכח הנתונים המדאיגים בעליית מפלס האנטישמיות, יצאה עיריית פרנקפורט בגרמניה בקמפיין ייחודי תחת הכותרת 'ביחד בפרנקפורט - למען חיים יהודיים ונגד אנטישמיות בעירנו'.

במודעה עליה חתומים עיריית פרנקפורט והמשרד לכלכלה שותפות ודת נכתב: "חיים יהודיים הנם בעלי מסורת עתיקה בפרנקפורט, והנם חלק בלתי נפרד מהזהות של כל העיר. הם חלק גדול מהתכונות המיוחדות של פרנקפורט ויצרו את התפקיד המיוחד והמעמד של המטרופולין של פרנקפורט. ממרכז כלכלי ועיר של תרבות הושפעה העיר על ידי משפחות יהודיות גדולות שקשורות לעבר ולהווה".

"הפצעים לאחר השואה והזמן הנוראי של הנאצים היכו גם בעירנו וניכרים בחברה עד היום. יתירה מזו ובעקבות כך אנחנו יכולים היום להכיר תודה ולשמוח על כך שהחיים היהודיים חזרו וקיבלו היום מעמד קבוע וחשוב בעיר ובחברה. כל זה מחייב אותנו יותר להילחם למען חיזוק השותפות וההכרה בחשיבותם ובשלומם".

עוד הוסיפו כי "האנטישמיות אינה בעייתה של החברה היהודית בלבד. זו היא בעייתה של כלל החברה ולכן האחריות מוטלת על כולנו מדי יום לחזק את השותפות ולעמוד איתנים נחושים וחזקים נגד כל תופעה או סימן של דיסקרימינציה אנטישמיות וגזענות", נכתב במודעה.

יו"ר רבני גרמניה (ORD) רבה של פרנקפורט וסגן יו"ר הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה' הרב אביחי אפל שליט"א, נועד עם ראש עיריית פרנקפורט מר פיטר גולדמן ממוצא יהודי, והודה לו על "האוירה הטובה שהוא יוצר כלפי היהודים ועל מלחמתו הנחושה באנטישמיות"

"צעדים כאלה חשובים מאוד", אמר הרב אפל, "והם נותנים זריקת עידוד גדולה עבור הקהילה היהודית לנהל אורח חיים יהודי וקיום מצוות בשלווה ובשלמות. מודעה זו שהופצה בכל רחבי העיר וצעדים נוספים הם אות וסימן ומאפשרים אוירה שמאפשרת קיום חיי תורה ומצוות והם מחזקים אתנו להמשיך ולהרחיב את הפעילות היהודית והתורנית בעוצמה רבה ובפומבי".