ליצמן: הציבור מרוצה ממני, אשאר במשרד הבריאות

סגן שר הבריאות לא מתרגש מהדיווחים על קריסת בתי החולים. "אלו תמונות שאנחנו רואים כל שנה בחודשי החורף והתקשורת שמחה להראות אותן''

מיכל לוי , ל' בשבט תשע"ט

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: הלל מאיר/TPS

על רקע הדיווחים על המצוקה הקשה בבתי החולים ברחבי הארץ טוען סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) כי מדובר במצב דומה בכל חודשי החורף מידי שנה וכי בולטות היתר שניתנת כעת - היא בשל מערכת הבחירות בישראל.

"ברור שיש בעיה של מיטות אשפוז בחדרי המיון, אבל צריך לזכור שאלו תמונות שאנחנו רואים כל שנה בחודשי החורף, והתקשורת שמחה להראות אותן. גם כדי להתנגח בי, ועוד ביתר שאת, כי אנחנו בתקופת בחירות. מצב הרפואה הישראלית מעולם לא היה טוב יותר, ואני מבטיח – בשנה הבאה המצב ישתפר", אמר סגן שר הבריאות ל'ישראל היום'.

ליצמן משוכנע בכך שישראל מחזיקה באחת ממערכות הבריאות הטובות בעולם. "יש לנו מערכת בריאות מהטובות בעולם. מצד שני, יש עלייה בתוחלת החיים, והדבר גורם לכך שאנשים מבוגרים נחשפים יותר למחלות ולזיהומים. צריך להביא לכך שאיכות החיים תשתפר".

בראיון שיפורסם במלואו בסוף השבוע תוקף ליצמן את שרת הבריאות הקודמת, יעל גרמן, ואת שר האוצר לשעבר יאיר לפיד: "הם היו עסוקים בקיצוצים ופגיעה במגזר החרדי. הפכתי את משרד הבריאות למבוקש. אני מאמין שאשאר במשרד כי הציבור מרוצה ממני. עבורי זו לא מקפצה לתפקיד אחר".