נתניהו יכול לעצור את הפייק צונאמי הפלילי

כשם שידע להתייצב באומץ מול סכנות הצורר האיראני- הוא יכול עכשיו להתייצב עם מדיניות שעומדת על זכותה של ישראל לבנות בכל ארץ ישראל.

דניאלה וייס , ל' בשבט תשע"ט

דניאלה וייס
דניאלה וייס
אלירן אהרון

בערוצי התקשורת השונים הרבו העיתונאים לשאול האם הליכוד ושאר שותפותיו לקואליציה שוברים חזק ימינה לקראת מערכת הבחירות והרכבת הממשלה הבאה.

חתימת השרים וחברי הכנסת על הצהרה והתחייבות להוציא אל הפועל תוכנית התיישבות לשני מיליון יהודים על כל מרחבי יהודה ושומרון, אינה מהווה תזוזה ימינה אלא מעבר דרסטי מתקופה לתקופה.

הליכוד כולו מכריז למעשה על מעבר ממדיניות של הססנות כלפי יהודה ושומרון למדיניות של בניה ממלכתית ומאסיבית בכל מרחבי יהודה ושומרון. המעבר מההכרזה ״שתי מדינות״ להכרזה ״מדינה אחת לעם אחד - עם ישראל״, גם הוא אינו תזוזה ימינה אלא שינוי מהותי של מדיניות הממשלה.

החזרה של הליכוד אל שורשיו האידיאולוגיים יכולה לבסס את מעמדו של נתניהו אל מול הזרמים ההרסניים של השמאל. ספריית כתבי האישום שהעמיד השמאל, תוך חבירה אל הפרקליטות- יכולה להיעלם כלא הייתה אל מול התייצבותו של נתניהו בגאון על זכותו של עם ישראל לבנות בכל מרחבי ארץ ישראל.

כשם שנתניהו ידע להתייצב באומץ בקונגרס האמריקאי אל מול סכנות הצורר האיראני- הוא יכול עכשיו להתייצב אל מול נחשולי השמאל עם מדיניות ממלכתית עצמאית שעומדת על זכותה של ממשלת ישראל לבנות בגאון בכל מרחבי ארץ ישראל. עמידתו של נתניהו על הזכות הבסיסית של עם ישראל לבנות בארצו תעמיד סופסוף את השמאל בפינה הקטנה שמתאימה לו.

כל התיקים שהופקו נגד נתניהו משמשים כצונאמי מלאכותי שיצר השמאל לאחר שהמאמצים לזכות בשלטון עלו בתוהו. נתניהו יכול לעצור את ה״פייק צונאמי״ הפלילי על ידי זעזוע בכיוון הפוך ממה שהשמאל מצפה ממנו. השמאל דוחק להתקפלות בארץ ישראל. ככל שנתניהו יהיה משוחרר מתכתיב השמאל ויפנה אל מדיניות ההתרחבות בארץ ישראל, כך ילך ויתחזק מעמדו.

הכותבת היא חברת הנהלת תנועת ''נחלה'' להתיישבות שמקיימת בימים אלה משמרת מחאה מול בית ראש הממשלה