לא באותה ליגה: בני יהודה ניצחה בגביע

בליגת העל הישראלית בני יהודה מתקשה. על הפועל עפולה מהליגה השניה היא הייתה עדיפה כשניצחה במשחק הגביע הראשון מבין שניים

נרי וייס , ל' בשבט תשע"ט

קפטן בני יהודה חוגג עם הגביע. בדרך לזכיה נוספת?
קפטן בני יהודה חוגג עם הגביע. בדרך לזכיה נוספת?
צילום: קובי גדעון, לע"מ

נציגת הליגה הלאומית היחידה בגביע המדינה קרובה להדחה. שלב רבע גמר גביע המדינה בכדורגל יצא לדרך הערב (שלישי) עם משחקה של מחזיקת הגביע מלפני שנתיים, בני יהודה נגד הנציגה היחידה של הליגה הלאומית, הליגה השניה, הפועל עפולה.

שבע פעמים נפגשו השתיים בהיסטוריה ארוכת השנים שלהן, בכולן ניצחה אמנם בני יהודה, אך אף פעם לא היה זה במסגרת גביע המדינה בכדורגל.

בני יהודה שמאז שמכרה את כוכבה ירדן שועה למכבי חיפה לא מצליחה לחזור אל מסלול הניצחונות, נגררה בסוף השבוע האחרון גם למאבק מצידם של אוהדיה שעלול להביא לנזק כבד למועדון. בצירוף העובדה כי לגביע חוקים משלו, היה נראה כי בני יהודה תתקשה עד מאוד מול הקבוצה הקטנה מהלאומית.

על אף התקופה הרעה שהביאה אותה להתדרדר עד למקום החמישי בטבלת ליגת העל בכדורגל, עם אפשרות למצוא את עצמה בפלייאוף העליון בסיום העונה הסדירה, את המשחק הראשון מבין שניים במסגרת רבע גמר גביע המדינה בכדורגל עברה בני יהודה בהצלחה, כשגברה על עפולה בתוצאה 2:0.

מול הקבוצה הקטנה מהלאומית, הצליחה בני יהודה לבלוט ולהראות את יכולותיה הגבוהות שבעזרתם הגיעה עד למקום השני בטבלת ליגת העל בכדורגל עד לא מזמן.

שערים של שי קונסטנטין בדקה ה-59 ודור ג'אן בדקה ה-86, הכריעו את ההתמודדות הערב וסיפקו מקדמה משמעותית לזכות הכתומים משכונת התקווה, לקראת משחק הגומלין שייערך ביניהן בעוד שבועיים.

עפולה, נציגת הלאומית היחידה שהישג השיא שלה במפעל הגביע הוא העפלה אל חצי הגמר ב-2015, קרובה להיות מודחת ורק נס גדול יעזור לה לשחזר את הישג השיא שלה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il