פעוט נפגע מחומצה רעילה בגן במודיעין

פעוט בן שנתיים נפגע מחומצה רעילה שהושארה ללא השגחה בגן בעיר מודיעין.

ערוץ 7 , א' באדר תשע"ט

פעוטות, אילוסטרציה
פעוטות, אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

פעוט כבן שנתיים נפגע בחודש נובמבר האחרון מחומצה רעילה שהושארה ללא השגחה בגן בעיר מודיעין.

אימו סיפרה על רגעי האימה ב"חדשות הבוקר עם ניב רסקין". "בסביבות השעה 11 בבוקר הם מתקשרים אליי ואומרים לי להגיע מהר, כי הבן שלי נגע בחומר כלשהו, הם עוד לא בדיוק ידעו להגיד מה זה", אמרה.

בשלב זה, הזעיקה מיטל את אמה במהירות והגיעה בתוך כרבע שעה לגן. "כשהגעתי התברר לנו שהוא נגע בחומצה, סוג של אבקה ששם אב הבית שנכנס לתוך הגן בזמן שהילדים היו בחוג מסוים", סיפרה.

החומר, סודה קאוסטית, משמש לפתיחת סתימות. "הוא נגע בו עם הידיים ושם בפה ובלשון. בגן אמרו שהוא בכה, צרח והתפתל מכאבים. הם ניסו להביא לו לאכול, לא הבנתי למה".

למרבה ההפתעה, צוות הגן לא פינה את בנה של מיטל לבית החולים באופן מידי, אלא שטף את המקום – ואף ניסה להאכיל את הילד. "הם שטפו את הכיור ואת הרצפה, ואת הילד ראיתי נפוח. הם לא הזמינו אמבולנס ולא פינו אותו לבית חולים".

כשהגיעו לבית החולים, נבדק אדיר בסדרת בדיקות במטרה לגלות את חומרת הנזק. "הוא לא היה יכול לבלוע, הרוק יצא לו מהפה", נזכרת מיטל. "היינו שם בהשגחה כל הלילה ולמחרת עשו לו בדיקת גסטרו עם הרדמה מלאה".

עו"ד אייל בסרגליק, פרקליטה של המשפחה, הוסיף על הדברים: "יש פה רשלנות פושע שמתבטאת בכמה דברים – הילד לא היה תחת השגחה, הגננת לא מוסמכת, אב הבית, שטענו שהוא פוטר, הלכה למעשה הוא הורחק – לא פיטרו אותו. הוגשה תלונה למשטרה, התיק בחקירה ועבר לתביעות לצורך בדיקת אפשרות הגשת כתב אישום".

"לא יכול להיות מצב שבו משאירים סודה קאוסטית – שילדים יכולים להיפגע ממנה, זה יכול להרעיל אותו ולגמור לו את החיים. זה לא צחוק", הוסיף עו"ד בסרגליק. "העובדה שדחפו לו אוכל מבלי בכלל להתקשר למד"א, אף אחד מהצוות אפילו לא חשב שצריך להתייעץ עם רופא או אחות לפני שמכניסים אוכל לילד במצב כזה, שיש חשש שיש לפגיעה חמורה בוושט". כיום מצבו של אדיר הקטן להשתפר והוא מטופל במשחות.