הישג לחזית ארץ ישראל בליכוד

כמעט כל הח"כים והשרים שנתמכו על ידי מטה ההתיישבות בליכוד התברגו בצמרת הרשימה. יוסי דגן: המטרה - למנוע הקפאה של הבנייה ביו"ש.

אלירן אהרון , א' באדר תשע"ט

כנס הליכוד
כנס הליכוד
צילום: יוני קמפינסקי

חברי הכנסת והשרים שנתמכו על ידי מטה ההתיישבות ''הליכוד שלי'' התברגו בצמרת רשימת הליכוד לכנסת ה-21, למעט חבר כנסת אחד, אורן חזן.

על אף ה"רעש" התקשורתי שנוצר סביב קבוצת ''הליכודניקים החדשים'', הם לא הצליחו לקצור הישגים משמעותיים. ניר הירשמן, מועמדם של ''הליכודניקים החדשים'' הגיע למקום ה-30 ברשימה.

מטה ההתיישבות בליכוד תמך בין היתר במועמדים מהימין המובהק - גדעון סער, ציפי חוטובלי, זאב אלקין, יריב לוין, יולי אדלשטיין, גלעד ארדן, ישראל כץ, מירי רגב, חיים כץ, אופיר אקוניס, אמיר אוחנה ויואב קיש.

״הליכוד שלי״ מאגד תחתיו למעלה מ-6500 מתפקדים, בהם 120 חברי מרכז. עם פרסום תוצאות הפריימריז, ניתן לראות ש״הבריתות״ שנכרתו עם קבוצות מתפקדים אחרות כמו זו של עוטף עזה, הצליחו לקדם מועמדים תומכי ההתיישבות גם במחוזות.

המתמודדים במחוזות שזכו לתמיכת מטה ההתיישבות הם אריאל קלנר, שלמה קרעי, פנחס עידן, אתי עטיה עמית הלוי.

עם סיום הפריימריז, ראשי ״הליכוד שלי״ - יוסי דגן, יעקב וינברגר ויוני הישראלי מתכוונים לפעול למניעת הקפאת הבנייה ביו״ש כחלק מ״תוכנית טראמפ״ שתפורסם בחודשים הקרובים.

״תוצאות הפריימריז אתמול הן נצחון גדול לחזית ארץ ישראל בליכוד. הליכוד הלך אתמול ימינה. למעט אחד שלצערי לא נכנס, כל חברי הכנסת והשרים נאמני ארץ ישראל נבחרו בזמן שכ-10 חברי סיעה נפלטו מהכנסת הבאה. חלקם הגדול של אנשי ארץ ישראל בסיעה אף התקדמו מאוד״, סיכם דגן, ראש המועצה האזורית שומרון.