המטה החילוני: נגד פשרה עם סמוטריץ'

פשרה עם מפלגת האיחוד הלאומי עלולה להביא את המטה החילוני לפרוש מהבית היהודי, מזהירים במטה את הרב רפי פרץ.

ערוץ 7 , א' באדר תשע"ט

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: פלאש 90

המטה החילוני במפלגת הבית היהודי שיגר מכתב ליו"ר המפלגה הרב רפי פרץ שבו הוא מזהיר מהחיבור עם יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ'.

"בימים אלו כלי התקשורת עוסקים בשאלת האיחוד של מפלגת הבית היהודי עם מפלגת האיחור הלאומי. אנו מבינים את חשיבות המהלך ולמרות שרשימת הבית היהודי חזקה, מרשימה ומגוונת בפני עצמה ואיננו רואים את איחוד זה כהכרח, אנו לא נעמוד בדרך ואף נתמוך במהלך של איחוד כזה.

יחד עם זאת אנו קוראים באופן חד משמעי לרב רפי פרץ לא לוותר בשום אופן על היותו זה שעומד בראש המפלגה. עם ההערכה הרבה שיש לנו לבצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי, במידה והוא יעמוד בראש המפלגה אין אפשרות להבטיח שהפורום יישאר ויתמוך במפלגת הבית היהודי. נבקש להבהיר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים שיכולנו לגייס תמיכה, אף של חברינו הקרובים ביותר שמזדהים עם מטרותינו יפגע בצורה אנושה במידה ולא יעמוד בראש. אנו לא רואים עצמו כ'חילונים' אלא כ'פשוט יהודים'.

הגדרה זו של 'פשוט יהודים' כוללת את הדתיים, המסורתיים והחילונים שאינם עוסקים בהגדרות אלא אוהבים את ארץ ישראל, הערכים והמסורת. השיח המשותף יכול להתקיים רק בהנהגת הרב פרץ ומפלגת הבית היהודי".

על המכתב חתומה אורלי רפפורט, יו"ר מטה ''בית משותף'', חברת רשימת הבית היהודי לכנסת ה-21 .