משה ליאון: אביא צעירים לירושלים, אבנה מגדלים

"אני הולך לבנות 9,000 יחידות דיור במגדלים בשכונת תלפיות לטובת צעירים", הכריז משה ליאון בוועידת איגוד התאגידים העירוניים באילת.

אלירן אהרון , א' באדר תשע"ט

משה ליאון בוועידה באילת
משה ליאון בוועידה באילת
צילום: דורון סהר

ראש העיר ירושלים, משה ליאון התארח היום (ד') בוועידת איגוד התאגידים העירוניים המתקיימת באילת.

ליאון סיפר כי בחמש השנים האחרונות בנו בסה"כ 10000 יחידות דיור ולכן לא מגיעים תושבים חדשים לירושלים.

"אני הולך לבנות בתלפיות 9000 יחידות דיור. כדי להביא צעירים צריך לבנות מגדלים לגובה. ככה אפשר לעלות לאשכול 3 ו 4".

ליאון הבטיח כי בקרוב ירושלים תהיה נקייה יותר, "מתוכננת רפורמה שלמה בנושא, בקרוב נצא לדרך וכולם יבנו. מספיק להסתכל על תקציב שפ"ע ותברואה לשנת 2019 בשביל להבין את סדרי הגודל", אמר ליאון.

"עלינו להגדיל את מספר העובדים לניקיון, להביא למודעות הציבור את נושא השמירה על מרחב הציבורי, יש מחסור גדול באשפתונים ברחובות. אין שירותים ציבוריים במחנה יהודה. לקחתי לניהולי את תיק התברואה ושפ"ע ואני מטפל בנושא באופן אישי, נשתמש גם באמצעי אכיפה אם נידרש, לא יהיה מצב שאדם יזרוק לכלוך ברחוב ולא בפח אשפה, לא יכול להיות שבתל אביב בעלי הכלבים יאספו את הצרכים של הכלבים ובירושלים לא".

ליאון התייחס גם למצב הכלכלי של העירייה ואמר, "אין גירעון בירושלים, אין גרעון שוטף. לא טוב לנו שאנחנו אשכול 2 אך כשאתה שקוע אין הבדל אם אתה בחוב כזה או אחר כי אתה בשלב שאתה לא מרוויח כלום. זה מצב לא טוב עם אתגר גדול ואני יודע שאעלה את ירושלים על המסלול.

''יש לי אתגר רציני להעלות את ירושלים לפסי צמיחה וכלכלה ויש לי את היכולת לעשות זאת. נטל ההוכחה עליי, אני יודע את זה עלינו לבדוק מה גורם לצמיחה וכך לגרום לתקציב של הרשות ע"מ לייצר הכנסות נוספות.

''הבעיה הגדולה שאיתה אני מתמודד היא שיש בעיר הרבה מאוד סטארטאפים והייטק אבל אין משרדים לשכן אותם כרגע ולכן הם עוזבים, בכוונתי לבנות מאות אלפי מטר של תעסוקה ולהשגיח על לוח זמנים מהיר", אמר ליאון.