''לא מאמין לשום מילה של גנץ''

אבי פרחן, ממפוני ימית וגוש קטיף: ''אני אומנם רק סגן אלוף ולא רב אלוף אבל אני שואל את גנץ איזה ביטחון הוסיפה ההתנתקות לישראל?".

חזקי ברוך , א' באדר תשע"ט

אבי פרחן
אבי פרחן
יח''צ

סא"ל במיל' אבי פרחן, ממפוני ימית וגוש קטיף, מגיב בשיחה עם ערוץ 7 לדבריו של בני גנץ, יו"ר מפלגת חוסן לישראל שטען היום (רביעי) כי תוכנית ההתנתקות בוצעה בצורה טובה ויש ליישם את הלקחים ממנה במקומות נוספים בארץ ישראל.

''אני מברך על הראיון של גנץ לשלמה ארצי. יצא המרצע מן השק וטוב שכך. אני אומנם רק סגן אלוף ולא רב אלוף אבל אני שואל את גנץ איזה ביטחון הוסיפה ההתנתקות למדינת ישראל? אני זעקתי וניסיתי לעצור את ההתנתקות והיום כל מה שחזיתי מתרחש", מספר פרחן.

''עזה הפכה להיות לא פחות מסוכנת מדרום לבנון שגם משם ברחנו וביצענו התנתקות ללא פינוי ישובים. צר לי שרמטכ"ל לשעבר מתבטא בצורה כזאת".

לדברי פרחן, "גנץ אומר שההתנתקות בוצעה מתוך מחשבה מדינית, אני כמעט 14 שנים פליט בארצי. האם זה תפקידו של צה"ל לעקור ישובים מבתיהם ולהפוך את האזרחים לפליטים? לצערי כולם כולל גנץ המשיכו הלאה לפוליטיקה ושכחו אותנו בסיבוב. שכחו אותנו כפליטים".

"אני לא מאמין לשום מילה של גנץ", אומר פרחן, "אני מניח שהראיון לארצי היה ללא יועציו כי אחרת לא היו נותנים לדבר. אני בטוח שיועציו תולשים עכשיו את שערותיהם".

"לצערי כל יוצאי הצבא למיניהם אלופים ורבי אלופים שמשתחררים מצה"ל מחפשים סידור עבודה והם רואים באיזו תנועה כדאי להם להיות ולפי זה הם קובעים את המדיניות שלהם"

על שותפו של גנץ, משה יעלון, אומר פרחן "אני עדין מחזיק לו אצבעות כי הוא לפחות כשהיה רמטכ"ל אמר שהתנתקות היא רוח גבית לטרור וזה מה שקרה".

"גנץ הוא כוכב חדש והציבור מתלהב מהכוכב ששתק ואז כולם נהרו. היום על סמך הדברים האלה והראיון של גנץ ועל סמך הנבחרת שנבחרה בליכוד אנחנו נראה שהמנדטים של גנץ יצנחו למספר חד ספרתי''.

פרחן מעריך כי ''העם לא טיפש והעם לפני שהוא ימני או שמאלני הוא לאומי. גנץ טועה ואני מקווה שעם המנדטים שיהיו לו גנץ יצטרף לממשלת חירום לאומי בראשות המחנה הלאומי. אני מקווה שהליכוד יבחר ביואב גלנט כשר ביטחון ולכל הכוכבים החדשים ייתן שרים פחות משמעותיים כדי לתת להם את האפשרות להוכיח את עצמם כפוליטיקאים".