הותר לפרסום
אחרי 26 שנה: נעצר חשוד ברצח באזור ירושלים

נעצר חשוד ברצח שאירע לפני 26 שנים באזור ירושלים, כך הותר לפרסום. פריצת הדרך בחקירה התאפשרה בזכות התפתחות טכנולוגית.

ערוץ 7 , א' באדר תשע"ט

החשוד ברצח באזור ירושלים
החשוד ברצח באזור ירושלים
צילום: נעם ריבקין פנטון

המשטרה עצרה חשוד ברצח שבוצע לפני 26 שנה באזור ירושלים - כך הותר היום (רביעי) לפרסום.

מעצר החשוד בן ה-64 הוארך בשבוע. צו איסור פרסום הוטל על יתר פרטי החקירה.

מעצר החשוד בוצע לאחר שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים בתחום הזיהוי הפלילי. "בראשית השנה חלה בחקירת תיק רצח הנחקר ביחידה המרכזית בירושלים התפתחות משמעותית שהובילה לביצוען של פעולות חקירה סמויות שבסופן נעצר אתמול החשוד שהובא הבוקר להארכת מעצרו", נמסר מהמשטרה.

השופט דוד גבאי ריכטר אמר בהחלטתו: "שילוב של מאמצי המשטרה יחד עם התפתחות טכנולוגית אפשרו פריצת דרך בתיק וכיום, במצב דברים זה ניתן לומר שהחשד הסביר נגד המשיב הוא ברמה גבוהה מאוד. הוא אינו נסמך על מקור יחיד ועל פניו מדובר בראיות שיש להן פוטנציאל קבילות גבוה".

עורך הדין מיכאל עירוני, המייצג את החשוד, אמר: "מרשי נעצר בחשד לרצח ואונס. הוא מכחיש כל קשר לפרשה. מדאיגה אותי הפרת זכויות בשלב ראשוני של החקירה. לא ניתן לחקור חשוד כזה בלי התייעצות עם עורך דין. בית המשפט קבע כי אין צורך לכל בדיקה נפשית או קוגנטיבית".

במקרה אחר לפני כחודש, הרשיע בית המשפט המחוזי בירושלים את דניאל נחמני ברצח ובמעשה סדום בנערה נועה אייל לפני 21 שנה, אך זיכה אותו מחמת הספק מאשמת אינוס. בשנת 2014 הודיעה המשטרה כי פענחה את הפשע, ובשנה לאחר מכן הוגש כתב אישום נגד נחמני. מעצרו התאפשר בזכות דגימת DNA שקישרה בין נחמני לרצח.

הרצח התרחש כאשר הנערה בת ה-17, המתינה לאוטובוס בדרכה לביתה בשכונת רמות שבירושלים. נהג מונית שהיה במקום העיד כי קרוב לשעה 1:00 בלילה ראה את אייל נכנסת לרכב "פורד אסקורט לבנה", וזאת הייתה הפעם האחרונה שנראתה בחיים. למחרת בערב נמצאה גופתה של אייל ביער רמות הסמוך לשכונת מגוריה, כשעל גופתה סימני אלימות.