קושנר יחשוף חלק מ"תוכנית המאה"

יועצו וחתנו של נשיא ארה"ב אמור לחשוף חלק מתוכנית השלום של הנשיא טראמפ במהלך "וועידת המזרח התיכון" בוורשה

, ב' באדר תשע"ט

יחשוף. קושנר
יחשוף. קושנר
צילום: רויטרס

חלק מ"תוכנית המאה", תוכניתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לכינון שלום במזרח התיכון, אמור להיחשף במהלך "ועידת המזרח התיכון" תתכנס בוורשה בירת פולין בתאריכים 13-14 בפברואר.

בוועידה, שתעסוק ב"יציבות והשלום במזרח התיכון", אמורים לקחת חלק מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפיאו וסגן הנשיא מייק פנס, ראש הממשלה הישראלי בנימין נתניהו, ושרי החוץ של מדינות ערב המתונות ובהן ירדן, בחריין, ערב הסעודית, עומאן, איחוד האמירויות הערביות ועוד.

לפי הדיווחים אמור יועצו וחתנו של הנשיא טראמפ, ג'ראד קושנר, לחשוף בפני הנוכחים בוועידה חלק קאן מ"תוכנית המאה" של טראמפ, שאמורה להיחשף במלואה מיד אחרי הבחירות בישראל ב-9 באפריל.

קושנר אמור גם לקחת חלק בכנס מיוחד שיתקיים ביוזמתו של שר החוץ הנורבגי לשעבר בורגה ברנדה, שיתמקד ב"דרכים לסיים את הסכסוך במזרח התיכון".

בינתיים הפלסטינים הודיעו כי אינם מתכוונים לקחת חלק בוועידה בוורשה. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע כי "הפלסטינים לא מוכנים לקחת חלק בוועידות שאינן מבוססות על ההחלטות הבינלאומיות", בעוד דובר הרשות הפלסטינית אבו רודנה אמר כי "הפלסטינים לא הוזמנו לוועידה, ואין לנו שום רצון להשתתף בה אלא אם ארה"ב תשנה את מדיניותה".