הזהרנו מרקטות ואמרו לנו: אתם הזויים

מנהל ועד מתיישבי גוש קטיף חושש מבני גנץ: "זה לא ייאמן שרמטכ"ל לשעבר מגלה בורות בביטחון''.

בני טוקר , ב' באדר תשע"ט

גנץ
גנץ
צילום: שריה דיאמנט

אליעזר אוירבך, מנהל ועד מתיישבי גוש קטיף שגורש מנווה דקלים בשנת 2005, מודאג מדבריו של בני גנץ על כך שההתנתקות בוצעה בצורה טובה מתוך מחשבה מדינית.

"זה פשוט לא ייאמן איך רמטכ"ל לשעבר שאמור להבין בביטחון אומר דבר כזה. כשאנחנו הזהרנו שיפלו רקטות על שדרות ואשקלון אמרו שאנחנו הזויים ומשוגעים, יש לי מלא ציטוטים מאז, הם הבטיחו שזה יביא לשנות שקט.

"היום אחרי כמעט 14 שנה רואים שצדקנו. לכן מפליא לשמוע את הרמטכ"ל לשעבר מגלה בורות בביטחון".

לדבריו אסור לחזור פעמיים על אותה טעות, "כשאנחנו הזהרנו מרקטות זה לא בגלל שנזרקה בנו נבואה, לא היה צריך לחכות 14 שנה כדי לראות שזה נכון. כבר אחרי שנה מהגירוש הוקמה בעזה ממשלת חמאס. היום ברוך ה' התמקמנו באזור חבל לכיש, אבל גם את האזור הזה אהוד ברק הזכיר כשדיבר על התכנית לחילופי שטחים ואנחנו מקווים שזה לא יגיע עוד הפעם. יש לנו ערבות הדדית ואנחנו לא רוצים שיקרה לאחינו ביו"ש מה שקרה לנו ולכן מדאיג שכך מדבר מועמד לראשות ממשלה".

אוירבך מזכיר כי עד היום יש עשרות משפחות ממגורשי גוש קטיף שלא גרים בבית קבע, "שבני גנץ יעשה שיעורי בית ויראה שיש היום 120 משפחות שלא הגיעו לבתי הקבע, נכון שרובן בהליכים לקראת, אבל הממשלה הבטיחה לפני הגירוש שיקום מהיר למגורשים. לצערנו 8000 תושבים היו שנים רבות בקראוילות, זה לא שיקום מהיר. אז איך חושבים לעשות דבר כזה שוב ועם מספרים גדולים יותר?".