"האנשים החיים כאן בונים את השלום"

אלן קיס, שהתמודד בעבר לנשיאות ארה"ב והיה שגריר ארה"ב באו"ם, ביקר בבנימין והבטיח לחזור הביתה עם כמה מסרים חשובים לנשיא טרמפ.

ערוץ 7 , ב' באדר תשע"ט

אלו קיס בביקור בבנימין
אלו קיס בביקור בבנימין
צילום: דוברות בנימין

משלחת בראשותו של אלן קיס, מי שהתמודד בעבר מטעם המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב וכיהן כשגריר ארה"ב באו"ם, הגיעה לביקור של כמה ימים ברחבי בנימין ושומרון.

מארגני הביקור טומי וולר מארגון היובל ואלי פיאפש מביאים בימים אלו משלחות משפיעות מארה"ב כדי להראות להם את המציאות באזור ובעזרתן להעביר מסרים ברורים לנשיא ארה"ב. המשלחת ביקרה במספר ישובים ואתרים ונפגשה עם תושבים בבנימין בשומרון ובבית אל.

קיס סיכם את הביקור בהתרגשות גדולה: "אני מתפלל ומקווה שאנשים יבואו ויחוו בעצמם את חבל בנימין ואת מרחבי יהודה ושומרון. המפתח לשלום באזור נמצא בלבותיהם של האנשים החיים כאן, ואולי לא יגיע על ידי אנשים גדולים שחושבים שהם יפתרו את הבעיה, אלא על ידי האנשים הפשוטים החיים כאן".

"האנשים החיים כאן בונים את השלום כעובדה מגמרת בעוד אחרים מדברים יושבים סביב שלחנות ומדברים על מה שאחרים בונים. כולי תקווה שהתושבים כאן ביהודה ושומרון יצליחו ליצור מציאות של שלום שלא ניתנת להכחשה", אמר קיס והוסיף, "הסיפור של העם היהודי ששב הביתה לארצו עדיין לא סופר כמו שצריך זוהי ארץ קסומה והסיפור הוא מרגש".

אליענה פסנטין שהובילה את הסיור בבנימין, מטעם דסק חו"ל של מועצה אזורית מטה בנימין, העניקה לו במתנה ספר צילומים מרהיבים של האזור וביקשה ממנו לחזור הביתה עם הצילומים והסיפורים של חבל הארץ היפה הזה ושאחרי שנים של שרות כשגריר ארה"ב ברחבי העולם, יהיה שגריר של בנימין יהודה ושומרון בארה"ב.

אליענה פסנטין מעניקה את הספר לאלן קיס
צילום: דוברות בנימין