אין התקדמות: הרב פרץ מתעקש להיות ראשון

יו"ר הבית היהודי דורש לעמוד בראשות הרשימה המאוחדת, לקבל את התיק הבכיר ואף מסרב לשיטת הריצ'רץ' בין המועמדים של שתי המפלגות.

חזקי ברוך , ב' באדר תשע"ט

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: יוני קמפינסקי

סמוטריץ לערוץ 7: עם הפנים קדימה לאחד את הציונות הדתית

צוותי המשא ומתן של מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי נועדו היום (חמישי) לפגישה בת שעתיים.

בסיומה של הפגישה לא נרשמו תוצאות נוכח העובדה שהרב רפי פרץ, יו"ר מפלגת הבית היהודי, מתעקש להיות יו"ר הרשימה המאוחדת, לקבל את התיק הבכיר במקרה של כניסה לקואליציה ואף מסרב לשיטת הריצ'רץ' בין המועמדים של שתי המפלגות.

בצוות המו"מ של הבית היהודי נמצאים מנכ''ל המפלגה ניר אורבך וח"כ ניסן סלומינסקי. בצוות המו''מ של האיחוד הלאומי חברים ישראל זעירא, אביחי בוארון ואופיר סופר.

יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ

בימים האחרונים פורסם סקר שביצע מכון ''מדגם'', ממנו עולה כי יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' הוא המועמד המועדף על הציבור הציוני-דתי לתפקיד יו"ר הרשימה המאוחדת של הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית.

הסקר בחן שורה של מועמדים: ח''כ סמוטריץ', הרב רפי פרץ, ראש העיר שדרות אלון דוידי וראש העיר גבעת שמואל יוסי ברודני.

33.3% מהנשאלים השיבו כי יצביעו לרשימה המאוחדת אם סמוטריץ' יעמוד בראשה, 24.3% יצביעו לרשימה אם הרב פרץ יעמוד בראשה, 13.0% יצביעו לרשימה אם ברודני יעמוד בראשה ו-10.7 יצביעו לרשימה אם דוידי יוביל אותה.

בהנחה שרק האיחוד הלאומי והבית היהודי ירוצו ברשימה משותפת, סמוטריץ' מקבל תמיכה של 11.8% מהמצביעים, הרב פרץ עם 8.6%, דוידי זוכה ל-5% תמיכה וברודני מקבל 4.9%.

הסקר מזים את החשש כי סמוטריץ' מרחיק את "הליטיים" גם מכלל המצביעים הפוטנציאלים של הציונות הדתית.

מהסקר, שהוזמן על ידי מפלגת האיחוד הלאומי, עולה כי 22.7 אחוזים לא יצביעו ברשימה אם הרב רפי פרץ, שנחשב לאיש חרד"ל, יעמוד בראשה כשרק 8.9 השיבו כי לא יצביעו למפלגה אם סמוטריץ' יעמוד בראשה.