קושנר וגרינבלט מגיעים למזה"ת

השניים יבקרו בלפחות חמש מדינות ערביות ויציגו את החלק הכלכלי של 'תוכנית המאה', במטרה לקדם נרמול יחסים בין אותן מדינות לישראל.

, ג' באדר תשע"ט

קושנר
קושנר
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יועצו הבכיר וחתנו של נשיא ארה"ב, ג'ארד קושנר, יגיע בשבועות הקרובות לחמש מדינות ערביות, כדי לקדם את החלק הכלכלי ב'תוכנית המאה' שמטרתה להביא להסדר בין ישראל והפלסטינים. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

גורם בכיר בבית הלבן ציין כי קושנר יקדיש שבוע לביקורים במדינות שהוא מאמין שניתן לקדם באמצעותן את התוכנית. המדינות עליהן מדובר בשלב זה הן עומאן, בחריין, ערב הסעודית, איחוד האמירויות הערביות וקטאר.

ייתכן שקושנר יגיע לשתי מדינות ערביות נוספות. יועצו של הנשיא לא יצא לדרך לבד. יצטרפו אליו השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט ונציג מחלקת המדינה בראיין הוק.

במהלך המפגשים, על פי הגורם בבית הלבן, לא יעלה כלל המרכיב המדיני של התוכנית על סדר היום, אלא רק קידום שיתופי פעולה כלכליים שאמורים להוות בבסיס לנרמול יחסים בין מדינות ערב לישראל.

"ג'ארד הולך לחלוק אלמנטים של התוכנית הכלכלית לאזור במטרה להשיג את הסכמתן של המדינות. זה יקרה רק אם הן יסכימו לתוכנית. אנחנו נשתדל שזה יקרה וניתן גם מימון משלנו לשם כך".

קושנר וגרינבלט אינם מתכוונים להגיע לישראל במהלך הביקור באזור, אך עם זאת הם אמורים להיוועד עם ראש הממשלה נתניהו בועידה לטיפול בבעיה האיראנית שתתקיים בשבוע הבא בבירת פולין, ורשה.