הפלסטינים הוזמנו ל"וועידת השלום" בוורשה

מקור רשמי בממשל האמריקאי סיפר כי נציגים פלסטינים הוזמנו לקחת חלק בוועידה שתדון ב"דרכים להשיג שלום במזרח התיכון".

, ד' באדר תשע"ט

אבו מאזן
אבו מאזן
צילום: רויטרס

ארה"ב מאשרת לראשונה כי גם נציגים של הרשות הפלסטינית הוזמנו לקחת חלק בוועידה שתדון "בדרכים לסיים את הסכסוך הישראלי – פלסטיני, והסכנות שמהווה איראן לאזור" שתתכנס בימים רביעי – חמישי הקרובים בוורשה, בירת פולין.

מקור רשמי בממשל האמריקאי סיפר לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי הפלסטיניפ קיבלו הזמנה להשתתף בוועידה. "הוועידה היא לא משא ומתן אלא דיון על השלום במזרח התיכון. ביקשנו מהרשות הפלסטינית לשלוח נציגים לאירוע הזה" אמר המקור הרשמי בממשל.

הוא הוסיף גם כי "אנו נברך מאוד על הצגת נקודת המבט הפלסטינית במהלך הדיון, אבל אני מבקש שוב להדגיש כי לא מדובר במשא ומתן אלא בדיון, ואנו מצפים לנהל דו שיח בונה בוורשה". מחלקת המדינה האמריקאית הודיעה כי נציגים של 40 מדינות מכל רחבי העולם יקחו חלק בוועידה, ביניהם ראש הממשלה בנימין נתניהו, מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפיאו, ושרי חוץ של מדינות ערב רבות ובהן ירדן, ערב הסעודית, בחריין ועוד.

הפלסטינים מצידם הודיעו כי אינם מוכנים לקחת חלק בוועידה, וכינו אותה "קונספירציה אמריקאית". משרד החוץ הפלסטיני פירסם הודעה בה נטען כי "הוועידה נועדה לדחוף את משתתפיה לאמת את העמדות האמריקאיות. אנו לא נקבל את ההחלטות שיתקבלו בוועידה ונמשיך לשמור על העמדה הפלסטינית המגנה את ארה"ב ואינה רואה בה עוד מתווך הגון לשלום".