צעד לכיוון היער, הבחין באורי, תקף ורצח אותה

ערפאת ארפאעיה מחברון הוא החשוד ברצח בעין יעל. ביום חמישי יצא מביתו כשברשותו סכין, צעד לכיוון היער, הבחין בנערה, תקף ורצח אותה.

עוזי ברוך , ד' באדר תשע"ט

אורי אנסבכר הי"ד. משמאל: זירת הרצח
אורי אנסבכר הי"ד. משמאל: זירת הרצח
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נפרדים מאורי אנסבכר הי"ד

שרות הביטחון הכללי מסר הערב (מוצאי שבת) כי מאז מציאת גופתה של אורי אנסבכר ז"ל בעין יעל פעלו כוחות הביטחון במגוון אמצעים ושיטות לאיתור הרוצח.

ביממה האחרונה, הוביל שב"כ פעילות מודיעינית ומבצעית, ובשת"פ עם משטרת ישראל והימ"מ, נעצר ערפאת ארפאעיה בן 29, פלסטיני, תושב העיר חברון.

מחקירתו בשב"כ עולה כי בבוקר יום חמישי יצא ערפאת מביתו בחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה. ערפאת צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי ז"ל, תקף ורצח אותה. חקירת החשוד נמצאת בעיצומה, ובמסגרתה נחקר גם המניע לרצח. על יתר פרטי החקירה קיים צו איסור פרסום.

משפחת אנסבכר עודכנה בתפיסת החשוד זמן קצר לאחר המעשה, בשעת לילה מאוחרת - ורק לאחר מכן הותרה הידיעה לפרסום בכלי התקשורת.

אורי אנסבכר בת ה-19 מהיישוב תקוע, שנמצאה שלשום ללא רוח חיים ביער עמק רפאים בירושלים, הובאה אתמול למנוחות בבית העלמין בתקוע.

נעאה, אימה של אורי ז"ל, אמרה מעל הקבר: "כבר לא תספיקי ללמוד, להתחתן ולטייל בכל המקומות שרצית. לא תצליחי להגשים את כל החלומות שכל כך רצית להגשים. אנחנו מחזירים אותך לאדמה שכל כך אהבת". גם האח דוד ספד לה ואמר: "עכשיו, רגע לפני שאת עוברת לשערי גן עדן, אני רוצה להגיד לך שתמיד תהיי איתי. הפצת כל כך הרבה אור שימשיך להאיר כאן לתמיד".