נאעה אנסבכר: בא רוע ולקח אותה מאיתנו

נאעה אנסבכר, אימה של אורי הי"ד, שוחחה עם כלי התקשורת על הרצח, "אורי הייתה ילדה של אדמה ושל מילים, כל כך הרבה הסתובבה עליה".

, ד' באדר תשע"ט

נרות הערב לזכרה של אורי בירושלים
נרות הערב לזכרה של אורי בירושלים
צילום: ערוץ 7

אמה של אורי אנסבכר הי"ד שוחחה הערב (מוצאי שבת) עם כלי התקשורת על הכאב הגדול מאז הרצח, "אורי הייתה יפהפיה מבחוץ ומבפנים. נשמה עדינה. היא חיה חיים מלאים", אמרה האם השכולה.

"כל כל אהבה את האדמה הזו, כל כך הרבה הסתובבה לצאת לנשום, לראות, לכתוב שירים. דווקא כשהלכה על האדמה הזו באמון בביטחון בא רוע כזה ולקח אותה מאיתנו".

"רצתה לתקן את העולם לטוב. ולתת לאהוב כמה אהבה היא נתנה בתקופה האחרונה היא דיברה הרבה על חמלה, על כמה שהיא רוצה לחמול. היא אהבה מאוד את השירות שלה. שתי האהבות הגדולות שלה אהבה לאדם ואהבה לאדמה".

החשוד שנעצר בליל שבת ברצח של אורי אנסבכר בירושלים ערפאת ארפאעיה, תושב חברון בן 29. הוא נעצר פעמיים בעבר ואף ריצה תקופת מאסר בכלא עופר.

מהחקירה עולה שבבוקר יום חמישי יצא החשוד מביתו בחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה. מסיבה שאינה ברורה, הוא צעד לכיוון יער עין יעל, שם הבחין באורי אנסבכר, תקף ורצח אותה. משפחתו של ארפאעיה מזוהה עם חמאס.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את כוחות השב"כ והימ"מ על שתוך שעות ספורות לכדו את הרוצח המתועב שרצח את אורי אנסבכר. נתניהו הוסיף כי "ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע בנו ונבוא עמו חשבון בשמי ובשם עם ישראל אני מבקש להביע תנחומים למשפחת אנסבכר ולחזק אותם ביגונם הכבד".