האם על נתניהו להתפטר אם יוגש נגדו כתב אישום?

מסקר גיאוקרטוגרפיה עולה כי 54.5% מהחילונים בישראל חושבים שראש הממשלה בנימין נתניהו צריך להתפטר אם יוגש נגדו כתב אישום.

ערוץ 7 , ד' באדר תשע"ט

נתניהו
נתניהו
צילום: חזקי ברוך

מסקר שנערך ע"י מכון גיאוקרטוגרפיה לקראת כנס ירושלים ה-16 של קבוצת העיתון 'בשבע' עולה כי רק חלק קטן (20.5%) מהאוכלוסייה היהודית בישראל חושב שראש הממשלה לא צריך להתפטר במקרה של כתב אישום.

אצל האוכלוסייה הערבית המצב הרבה יותר מובהק ורק 4% חושבים שראש הממשלה צריך להישאר בתפקידו במקרה של כתב אישום. 53% מהציבור הערבי חושבים שראש הממשלה צריך להתפטר בכל מקרה.

המחקר נערך במסגרת סקר אינטרנטי בקרב מדגם מייצג של 506 משיבים בגילאי 18 ומעלה, המהווים מדגם ארצי ומייצג של אוכלוסייה זו במדינת ישראל (מגזר יהודי ומגזר ערבי נדגמו כחלקם באוכלוסייה).

הסקר בוצע במהלך השבוע האחרון של חודש ינואר 2019 כאשר טווח השגיאה הסטטיסטית המרבית במדגם המייצג הוא 4.4% + ברמת מובהקות סטטיסטית של 95%.

כנס ירושלים של קבוצת בשבע עוסק במגוון נושאים העומדים על סדר היום הציבורי, בין הנושאים הבולטים אשר ידונו השנה בכנס: יש לנו מדינה לנהל- מנכ"לי משרדי ממשלה מרכזיים בשיח על אתגרי הייבוש והמימוש של מדיניות משרדיהם. מחרד"ל עד ליברל – המשותף והמפריד בין גוונה השונים של הציונות הדתית, האם למרות מגוון תת הזרמים בציבור הדתי-לאומי עדיין ניתן לראות בו ציבור אחד?

מי שלח את הזקנה למסדרון? - המשבר בבתי החולים הציבוריים. מה עושים עם עזה? – מה האלטרנטיבות לשלטון החמאס? האם לגיטימי לצפות מתושבי יישוב הדרום להתרגל לחיים תחת אש? ההתנתקות, טובה או לא?. פולמוס ההדתה – האם יש חשיפה מוגזמת של חילונים לתכני יהדות במערכת החינוך ובצה"ל? מה גרם להתנגדות להדתה שקמה בשנים האחרונות?.

קמפיין METOO – והשיימינג ברשתות החברתיות- יתרונות וחסרונות של "השיימינג" בתקשורת וברשתות החברתיות, עד כמה הפרסום הוא כלי יעיל להרתעת עבריינים ולשיקום הנפגעות? האם לגיטימי להאשים בלי להיחשף? והאם ראוי לפרסם סיפורים מלפני עשרות שנים.

כנס בשבע ירושלים ה-16 יתקיים במלון קראון פלזה, בימים שני ושלישי, 11-12.02.2019

בין השעות 08:30 - 18:30. להרשמה: kenes@besheva.co.il 03-9185588