ליברמן: אפשרות שנתניהו יפרוש בהסדר

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ ליברמן צוטט הבוקר כמי שאינו פוסל אפשרות שנתניהו יפרוש לקראת הבחירות ולאחר שיוגש נגדו כתב אישום

, ה' באדר תשע"ט

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: TPS

מריח מהפך פוליטי בליכוד? יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן אינו פוסל אפשרות שנתניהו יפרוש לקראת הבחירות ולאחר שיוחלט להגיש נגדו כתב אישום.

ב'ידיעות אחרונות' צוטטו הבוקר (ראשון) דברים שאמר ליברמן בחוג בית במבשרת ציון, לפיהם "הליכוד ינצח בבחירות, אבל סביר להניח שאם יוחלט על הגשת כתב אישום נגד בנימין נתניהו לפני הבחירות, הסיכוי שלו להקים ממשלה חדשה שואף לאפס. לכן אני לא פוסל את האפשרות שנתניהו יגיע להסדר טיעון לפני הבחירות".

ליברמן העריך כי הליכוד אמנם יהפוך למפלגה הגדולה ביותר אך בנימין נתניהו לא יצליח להרכיב קואליציה כשמעל ראשו מרחפת עננה של כתב אישום – גם אם זה בכפוף לשימוע.

לטענת ליברמן, הראשון שיסרב להצטרף לממשלתו יהיה נפתלי בנט. "מי שמפקפק בכך מוזמן להתקשר אישית לנפתלי בנט ולשאול אותו האם הוא מוכן להתחייב שבמקרה ויוגש כתב אישום, הוא ימליץ לנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו. ברור לי שבנט לא שכח ולא סלח לנתניהו על שום דבר, בעיקר על מה שניסה לבשל לו באתר וואלה נגד אשתו ואביו. בנט הוא הראשון שיתקע סכין בגב של נתניהו, יתייצב מול המצלמות וידבר בלהט על שלטון החוק וטוהר המידות”.

לדבריו, "גם חלק מהשותפים הפוטנציאלים האחרים יעשו אותו הדבר. להערכתי, הם מחכים לנתניהו בפינה בנושא המשפטי. הם גמגמו לפני הבחירות ומשתדלים לברוח מזה במהלך מערכת הבחירות עצמה, וכך יהיה עד ה-9 באפריל. אך יום למחרת הם הראשונים שיקפצו ויגידו בפאתוס, שזה בלתי אפשרי שמי שמואשם בפלילים ירכיב את הממשלה".

"לכן", אמר, "אני לא פוסל את האפשרות שנתניהו ילך בסוף לעסקת טיעון בנוסח ההסכם שעשה נשיא המדינה לשעבר עזר ויצמן – פרישה לקיסריה בתמורה לכך שלא יועמד לדין. אם ייחתם הסכם כזה, הליכוד יצטרך לבחור יורש עוד לפני הבחירות. במקרה כזה אנחנו צפויים לטלטלה שלא ברור איך תסתיים".

על עמדת ישראל ביתנו אמר: "מבחינתנו, כל עוד אין פסק דין חלוט של בית משפט, האדם זכאי, גם אם מדובר בראש ממשלה. לכן, אנחנו נריב קשות עם נתניהו בשלל נושאים כתנאי להצטרפות לממשלתו. כגון: פתיחת מרכולים בשבת, נישואים אזרחיים וגיור, המשך העברות הכספים לחמאס, פינוי חאן אל־אחמר וכו', אבל הנושא המשפטי לא יהווה מכשול מבחינתנו".

'בימין החדש' הגיבו לדבריו של ליברמן: "כפי שהציבור הבין מזמן, ח"כ ליברמן הוא דברן בלתי נלאה ועל כך יעיד המחבל איסמעיל הנייה שעדיין ממתין בסבלנות לתום איום ה-48 שעות שלו. אנחנו עומדים מאחורי העמדה להמליץ על נתניהו לנשיא להרכבת הממשלה". מהליכוד לא נמסרה תגובה.