"תופעת רון קובי עלולה להתרחב"

ההנהגה החרדית אמנם שומרת על שתיקה לנוכח הפרובוקציות של ראש עיריית טבריה אולם היומונים מתריעים: ראשי רשויות עלולים ללכת בעקבותיו

בן שאול , ה' באדר תשע"ט

תופעה שתתרחב? רון קובי
תופעה שתתרחב? רון קובי
צילום: פלאש 90

טבריה כמשל: ההנהגה החרדית אמנם שומרת על שתיקה לנוכח הפרובוקציות של ראש עיריית טבריה רון קובי אולם היומונים החרדים מתריעים הבוקר (ראשון) וטוענים כי יש למחות על התופעה בשל החשש שראשי רשויות נוספים ברחבי הארץ ילכו בעקבותיו.

"יהודים שהשבת יקרה להם, קוראים לכל מי שבידו הדבר, לעמוד מנגד ולבלום את הפרצות, שכן למרבה הצער הוכח שהפרצות מתרחבות ועלולה לצוץ תופעת חיקוי של ראשי ערים אחרות וכן חילולי שבת נוספים בשאר התחומים", נכתב הבוקר ביומון החסידי 'המבשר' ובעקבות 'אוטובוס השבת' שהפעיל קובי במהלך סוף השבוע האחרון.

בעיתון אף הודגש כי הפעלת תחבורה ציבורית בשבת אינה חוקית, "והרשויות אינן עושות את תפקידן כדי לאכוף את החוק".

בשבת האחרונה המשיך קובי במעשי הפרובוקציה והפעיל לראשונה, קו אוטובוס עירוני שפעל במהלך השבת בטבריה. ההחלטה התקבלה בשיתוף עם עמותת "נוע תנוע – תחבורה בשבת". הקו עבר בין שכונות העיר והטיילת, שם נערכות בשבועות האחרונים פעילויות בשבת מטעם העירייה.

בראיון לחדשות 13 תקף קובי את השר דרעי, "ראשי ערים שלא מפעילים תחבורה ציבורית בשבת הם פחדנים. יש כאן רפיסות של הנהגה. כולם מתרפסים בפני אריה דרעי. מי זה אריה דרעי? שיילך הביתה, נגמר".

במהלך הנסיעה באוטובוס הכריז קובי, "אנחנו רוצים שוויון זכויות, נמאס מהכפייה החרדית והדתית".