נתניהו מתחייב:
קיזוז המשכורות - ביום ראשון הבא

ראש ממשלה נתניהו התחייב בפתח ישיבת הממשלה להביא את ההחלטה לאישור הקבינט בעוד שבוע בדיוק, לאחר שתסתיים עבודת המטה.

ערוץ 7 , ה' באדר תשע"ט

נתניהו בפתח ישיבת הממשלה
נתניהו בפתח ישיבת הממשלה
צילום: חזקי ברוך

נתניהו מתחייב: קיזוז המשכורות - ביום ראשון הבא

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה השבועית בהתייחסות לרצח המזעזע של אורי אנסבכר הי"ד, ושיבח את כוחות צה"ל על לכידתו המהירה של המחבל.

"ביום חמישי נרצחה באכזריות נוראה אורי אנסבכר ז"ל. אני מבקש לשבח את כוחות הביטחון שפעלו במהירות מופתית. תוך שעות ספורות הם איתרו ולכדו את הרוצח. במוקדם או במאוחר, במקרה זה במוקדם, ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע בנו ואנחנו באים עמם חשבון. בשמי, בשם חברי הממשלה ובשם עם ישראל כולו, אני מבקש להביע את תנחומינו הכנים, היוצאים מעומק הלב, למשפחת אנסבכר ביגונם הכבד".

בהמשך לדברים התחייב נתניהו להפעיל בהקדם את החוק לקיזוז משכורות מחבלים, "עד סוף השבוע תושלם עבודת המטה שדרושה למימוש חוק קיזוז משכורות מחבלים. ביום ראשון הבא אני אכנס את הקבינט ואנחנו נעביר את ההחלטה הדרושה לקיזוז הכספים. הכספים יקוזזו, שאיש לא יטיל בכך ספק, ובתחילת השבוע הבא".

נתניהו סיפר גם על טיסתו לוועידה בוורשה, "השבוע אני אצא לוועידת השלום והביטחון שמתקיימת בורשה. אני אפגש שם עם סגן נשיא ארה״ב מייק פנס, עם מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו ועם מנהיגים נוספים. הנושא הראשון שעומד על הפרק הוא איראן - כיצד להמשיך למנוע את הניסיונות שלה להתבסס בסוריה, כיצד למנוע את התוקפנות שלה באיזור ומעל הכל - כיצד למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני".

לראת סיום הדברים התייחס ראש הממשלה לתאונת הדרכים הקשה שהתרחשה הבוקר בכביש 443. "עודכנתי לפני זמן קצר על התאונה הקשה שהתקיימה בכביש 443. אני מחזק את כוחות הביטחון, החילוץ וההצלה שעוסקים כעת בחילוץ ובטיפול בנפגעים. כולנו מתפללים לשלום הנפגעים".

"עודכנתי לפני זמן קצר על התאונה הקשה שהתקיימה בכביש 443. אני מחזק את כוחות הביטחון, החילוץ וההצלה שעוסקים כעת בחילוץ ובטיפול בנפגעים. כולנו מתפללים לשלום הנפגעים", אמר נתניהו.

במהלך הלילה פעלו כוחות צה״ל בעיר חברון, ממנה יצא המחבל החשוד ברצח אורי אנסבכר הי"ד. מדובר צה"ל נמסר כי במהלך הפעילות מיפו הכוחות את בית החשוד, לצורך בחינת אפשרות הריסתו.

עוד נמסר כי במהלך סוף השבוע עצרו לוחמי צה"ל וכוחות שב״כ, מג"ב ומשטרת ישראל באיו"ש חמישה מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון.

נציין כי לאחר מציאת הגופה הצליחו בשב"כ לאתר באמצעות אמצעים טכנולוגיים ומידע מודיעיני את המקום שבו מסתתר הרוצח.

מאחר והלוחמים לא ידעו אם החשוד חמוש, הם שלחו למבנה כלב והוא זה שהשתלט על ארפאעיה. הלוחמים נכנסו, אזקו את החשוד והביאו אותו לשטח ירושלים.

מחקירת שב"כ עלה שהרוצח יצא מביתו בחברון כשהוא חמוש בסכין. הוא עשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה, עבר ביער שם ראה את הנערה, תקף ורצח אותה.