מנופיסלאאגט דרום אפריקה לניגוני חב"ד

חזרתו של יוסף גוטמן לעולם המוזיקה המרגש עם אלבום עמוק ורב ממדי תניח את דעתם של אוהבי מוזיקת ג׳אז ומוזיקת עולם מכל גווני הקשת

קוביס , ה' באדר תשע"ט

חב"ד על הזמן
חב"ד על הזמן
עטיפת האלבום

אלבום הבכורה של הבאסיסט יוסף גוטמן מבוצע בקפדנות ואלגנטיות על ידי אנסמבל מוזיקאים בעלי שם עולמי. החל מהכישוף האפל והמרומם של ״ניגון התוועדות״, דרך הסמבה הקצבית והמתסיסה של ״ברכת כהנים״, כל רצועה באלבום היא חגיגה של עיבוד מוזיקלי מתוחכם עם נשמה יהודית.

ההשראה לאלבום הגיעה מניגונים חסידיים שהולחנו על ידי האדמו״רים הגדולים והחסידים הראשונים של חסידות חב״ד.

יוסף גוטמן גדל בחווה בכפר מרוחק בשם נופיסלאאגט בדרום אפריקה. הוא התחיל לנגן בבאס בגיל 16 ומעט לאחר מכן כבר הופיע עם מוזיקאים אפריקאיים מקומיים ביוהנסבורג. יוסף גוטמן עשה את דרכו לאוניברסיטת ברקלי למוזיקה בארצות הברית, שם פגש את ליונל לואקה והצטרף לסיבובי ההופעות של הגיטריסט הוירטואוז. ב-2006 הכל השתנה ויוסף גוטמן עזב את המוזיקה. את השנים שלאחר מכן - משך כעשור - העביר בהתחברות לרוחניות והלכה יהודית יחד עם אשתו וילדיו בירושלים.

ב-2018 יצר יוסף גוטמן קשר עם המפיק והמעבד גלעד רונן ויחד הם הרכיבו את אלבום הבכורה הנושא את שמו. חזרתו של יוסף גוטמן לעולם המוזיקה המרגש עם אלבום עמוק ורב ממדי - גם מבחינה טכנית וגם מבחינה מוזיקלית - בוודאי תניח את דעתם של אוהבי מוזיקת ג׳אז ומוזיקת עולם מכל גווני הקשת.