חייבים להתעורר עכשיו

מי שמקשיב לציבור רואה את הזעם, התסכול, הכעס וחוסר שביעות הרצון ממנהיגי המדינה אשר ממשיכים במדיניות ההכלה והספיגה.

הדס מזרחי , ה' באדר תשע"ט

הדס מזרחי
הדס מזרחי
צילום: חזקי ברוך

הטרור שלצערנו אנו נחשפים אליו חדשות לבקרים אינו בנוי מחלק אחד יחיד, זו שרשרת רוע של אכזריות ורצח הבנויה מחוליות רבות.

בשרשרת, המחבלים, המסיתים, המהנדסים, המסיתים, המסייעים, בני המשפחה המסתירים ומסייעים לפני ואחרי הפיגוע, המממנים, היורים הדוקרים וזורקי האבנים.

הבוקר, בעקבות לחץ מאסיבי מאד של משפחות שכולות ושל פוליטיקאים שנענו לקריאתן, נכנע ראש הממשלה והודיע כי חוק הקיזוז יבוצע, עבודת המטה שנועדה להגדיר כמה כסף מועבר על ידי הרש"פ למחבלים ובני משפחתם תסתיים השבוע ובתחילת השבוע הבא הקבינט יתכנס לאשר את הקיזוז.

הנושא השני שבני המשפחות השכולות לוחצים אליו במשך תקופה ארוכה הוא עונש המוות למחבלים רוצחים. בשלב זה ראש הממשלה טרם ביקר את משפחת אנסבכר, אבל יש לצפות שבביקורו שם ישמעו קולות הדורשים העלאה של רף הענישה עד כדי הטלת עונש מוות על המחבל שרצח את אורי אנסבכר הי"ד. מעניין מה יענה רה"מ שנמצא בתקופת בחירות, אנחנו זוכרים מה אמר בחלמיש אצל משפחת סולומון ואצל משפחות אחרות. עכשיו שיבצע.

קו אחד ברור, חזק ומודגש עובר בין שני הנושאים הללו, עונש מוות וחוק הקיזוז. והקו הזה הוא היעדר חבילת הרתעה ברורה ומוגדרת היטב נגד טרור, ומאידך, הצורך הכמעט מוחלט הקיים בחבילה שכזו.

מי שמקשיב לציבור רואה את הזעם, התסכול, הכעס וחוסר שביעות הרצון ממנהיגי המדינה אשר ממשיכים במדיניות ההכלה והספיגה. היו בזמנו בזמן האינתיפאדה השנייה מי שאמרו שמדינת ישראל מסוגלת להכיל כמה מאות הרוגים בשנה. זו אם כל חטאת. מדינת ישראל אסור לה להכיל אפילו לא צעיר או צעירה אחת.

הטרור חייב להיות משהו שנלחמים בו מלחמת חורמה ולא מוותרים אפילו פעם אחת. ולא משנה הסיבה. יש מידי פעם נקודות שבהן ההנהגה שמה לב שסיר הלחץ עומד להתפוצץ והיא משחררת לחץ עם איזה מבצע כמו חומת מגן אחרי מלון פארק או מבצעים בעזה אחרי מטחי רקטות. זה מעט מידי ומאוחר מידי והגישה חייבת להשתנות.

אם רוצים להציל את אורי אנסבכר הבאה, או את קים לבנגרונד הבאה או את זיו חג'בי הבא או את יובל מור יוסף הבא, חייבים להתעורר עכשיו.

עונש מוות לחבלים רוצחים וחוק הקיזוז אלה רק ההתחלה, חבילת ההרתעה שהמשפחות השכולות יעלו השבוע בכנס "בוחרים בחיים" שיערך ביום חמישי בגבעת התחמושת בירושלים יעשה בדיוק את זה, יפרט מה צריכה להכיל חבילת ההרתעה כאשר קודם כל ובראשית הצעדים, עונש מוות למחבלים רוצחים וחוק קיזוז כספי טרור.

צעדים אלה יבהירו לרש"פ כי מדינת ישראל משנה את דרכה ומפסיקה להכיל. מדינת ישראל מתחילה להילחם בטרור בכל צורה אפשרית. כל חוליה בשרשרת הרוע של הטרור תותקף ותפורק עד כי השרשרת תיעלם ולא יהיה בה כוח לפגוע בנו אזרחי מדינת ישראל.

ישראל הולכת לבחירות בעוד חודשיים. הממשלה, המפלגות וכל מי שרוצה לקבל את אמון הציבור עומד עכשיו למבחן. וכמאמר ביבי נתניהו, אנו אומרים למי שרוצים להיבחר - יילחמו (בטרור) ייבחרו (לכנסת), לא יילחמו (בטרור) ילא יבחרו.

(הדס מזרחי היא אלמנתו של נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד שנרצח בפיגוע ירי)