יאיר רביבו: זוכר את הבכי אחרי ההפסד בבחירות 92'

ראש עיריית לוד וראש מועצת שומרון קוראים לאחד את מפלגות הימין הקטנות. "להתגבר על חילוקי הדעות כדי למנוע עליית ממשלת שמאל".

חזקי ברוך , ה' באדר תשע"ט

יאיר רביבו
יאיר רביבו
צילום: יגאל בוקובזה

ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, קורא לאיחוד מפלגות הימין הקטנות - האיחוד הלאומי, הבית היהודי ועוצמה יהודית, כדי למנוע אובדן מנדטים למחנה הלאומי.

רביבו, איש הליכוד שקיבל לאחרונה הצעה להתמנות ליו"ר הבית היהודי, קרא לראשי המפלגות להתגבר על חילוקי הדעות ולהתאחד כדי למנוע עלייה של ממשלת שמאל ואיבוד מנדטים של המחנה הלאומי.

"אני מצטרף ליוזמתו של חברי יוסי דגן, ראש מועצת שומרון, לאחד את קולות הימין", אמר רביבו, ''השבוע הליכוד בחר נבחרת מצוינת, בעזרת ה' נעבור את רף 30 המנדטים, עכשיו אנחנו מתפנים לראות שמפלגות הימין, הבית היהודי, האיחוד הלאומי, עוצמה לישראל, אלי ישי ואפילו זהות, כולם יחד חייבים להתאחד כדי שלא יקרה מה שקרה ב92'.

''אז הייתי נער בן 17 ואני זוכר את הבכי והדמעות, איך הימין הפסיד כאשר התחיה והרב לוינגר כילו את הקולות לשווא כי לא השכילו להתאחד. זה הזמן להתאחד כולנו יחד. בעזרת ה' נעשה הכל כדי ששלטון הימין ימשיך", אמר רביבו.

זוכר את הבכי אחרי ההפסד ב-92'

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון שפועל לאיחוד מפלגות הימין הקטנות, קרא בשבוע שעבר לרבני הציונות הדתית להתערב ולהושיב את ראשי המפלגות יחד עד שיגיעו להסכמות ביניהם, כדי להציל את שלטון הימין.

"מרוב קצוות אידיאולוגים זעירים שכמעט אף אחד מבחוץ לא מצליח לראות אותם בלי מיקרוסקופ, ומרוב וויכוחים פרסונאליים על מקום כזה או אחר, עלול לצאת מצב כמו ב-92', שיש רוב לימין אבל אנחנו תופסים את הראש בין הידיים ומקבלים אוסלו".

דגן מתריע כי יש לבנות בלוק טכני, "תהיה זו בכייה לדורות אם הימין יאבד עכשיו את השילטון בשל וויכוחי אגו לא רלוונטיים, והאחריות תהיה על אותם אנשים שלא השכילו לעצור הכל כדי להגיע להסכמות להצלת לפחות 10 מנדטים של הציבור הדתי לאומי".