השב"כ: רצח אורי אנסבכר הי"ד בוצע ממניע לאומני

מחקירתו בשב"כ של המחבל החשוד ברציחתה של אורי אנסבכר הי"ד עולה כי הרצח בוצע ממניע לאומני. נתניהו ניחם את משפחתה של אורי בתקוע.

עדו בן פורת , ה' באדר תשע"ט

נתניהו בבית משפחת אנסבכר
נתניהו בבית משפחת אנסבכר
צילום: קובי גדעון/ לע"מ

מחקירתו בשב"כ של עראפת ארפאעיה, המחבל החשוד ברציחתה של אורי אנסבכר הי"ד, עולה כי הרצח בוצע ממניע לאומני. כך אישרו הערב (ראשון) בשירות הביטחון הכללי.

במהלך חקירתו שיחזר המחבל את הרצח בפני חוקרי השב"כ והמשטרה וקשר עצמו באופן מובהק למקרה.

חקירתו של המחבל נמשכת ופרטי החקירה נמצאים תחת צו איסור פרטים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שניחם הערב את בני משפחתה של אורי הי"ד יחד עם רעייתו שרה, עדכן את המשפחה בהתקדמות החקירה.

כאמור, לפנות בוקר ביצע המחבל שחזור של הרצח בעין יעל. במקביל מיפו הלילה כוחות צה"ל את ביתו של ארפאעיה לצורך בחינת אפשרות הריסתו. מחר יובא המחבל לפני שופט לדיון בהארכת מעצרו.

מחקירתו של המחבל בשב"כ עלה כי בבוקר יום חמישי יצא ערפאת מביתו בחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה.

ערפאת צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי ז"ל, תקף ורצח אותה. חקירת החשוד נמצאת בעיצומה. על יתר פרטי החקירה קיים צו איסור פרסום.

אורי אנסבכר בת ה-19 מהיישוב תקוע, שנמצאה שלשום ללא רוח חיים ביער עמק רפאים בירושלים, הובאה ביום שישי למנוחות בבית העלמין בתקוע.

נעאה, אימה של אורי ז"ל, אמרה מעל הקבר: "כבר לא תספיקי ללמוד, להתחתן ולטייל בכל המקומות שרצית. לא תצליחי להגשים את כל החלומות שכל כך רצית להגשים. אנחנו מחזירים אותך לאדמה שכל כך אהבת". גם האח דוד ספד לה ואמר: "עכשיו, רגע לפני שאת עוברת לשערי גן עדן, אני רוצה להגיד לך שתמיד תהיי איתי. הפצת כל כך הרבה אור שימשיך להאיר כאן לתמיד".