צפו: מוחקים את היהדות

סרטון נוסף בסדרת סרטוני תנועת חזון שמבקשת להראות כיצד גופים שונים מנסים למחוק את ערכי היהדות במדינה.

ערוץ 7 , ה' באדר תשע"ט

מוחקים את היהדות
מוחקים את היהדות
צילום: חזון

תנועת חזון, המבקשת להציב סדר יום יהודי במדינה, פרסמה סרטון שני בסדרת הסרטונים שלה, בו היא מראה איך גופים שונים מנסים למחוק את ערכי היהדות בישראל.

בתחילת הסרטון נראות נשות הכותל מתפללות ברחבת הכותל המערבי וכן קטע מכתבה בחדשות 10 שבו התראיינה ח"כ מירב מיכאלי, שאמרה: "בפעם הקודמת שחררו את הכותל צנחנים בקסדות. הפעם שחררו אותו נשים בטליתות".

בקטע נוסף בסרטון מופיעה יו"ר ארגון נשות הכותל, ענת הופמן, אומרת לחדשות 2 "עכשיו יש תחרות, ואני חושבת שהרחבה הידידותית והפתוחה, אני חושבת שהיא תנצח".

בהמשך מביאה ''חזון'' קטע מתוך חופה בחתונה בה האישה היא זאת שמקדשת את הגבר. "הרי אתה מקודש לי כדת משה וישראל" שומעים את הכלה אומרת לחתן ואת עורך החופה אומר "מקודש, מקודש, מקודש".

סרטון זה מצטרף לקמפיין שהעלו בתנועת חזון תחת הכותרת 'האומץ להיות נורמלי'. במודעות שהתפרסמו בעיתונים ובאתרים השונים, נכתב כי הגיע הזמן שהחברה בישראל תחזור להיות מי שהיא באמת, כזו שרואה ביהדות את הבסיס לקיומנו ועושה זאת בלי פחד ובראש מורם.

בימים האחרונים הביעו רבנים בכירים בציונות הדתית וראשי ישיבות את תמיכתם ב''חזון''. במקביל החלו בתנועת חזון לקרוא לציבור להצטרף ולתמוך בפעילות שלה.

"דווקא בתקופה הזאת של זמן בחירות אנו מבקשים לקדם את הערכים היהודיים של המדינה. לא ייתכן שיש מי שרוצה למחוק את הערכים החשובים האלה ולמחוק את הזהות היהודית של המדינה. לצערנו, התופעה הזאת רק הולכת וגוברת בשנים האחרונות ומנסים להחדיר לנו את המסרים האלו בכל מקום אפשרי", נמסר מ''חזון''.

"אנחנו בתנועת חזון פונים אל הציבור ומבקשים ממנו להצטרף אלינו ולפעול למען הזהות היהודית של המדינה, על מנת שנוכל לעלות את הנושא על סדר היום הציבורי. חזרנו לארץ ישראל אחרי 2000 שנות גלות על מנת להקים פה מדינה יהודית שערכי היהדות הם אלו שמובילים אותה. זה מה שמייחד אותנו מכל שאר ארצות העולם, וזה החזון של מקימי המדינה", הוסיפו.