אריה דרעי לבני גנץ: "מבין למה שתקת"

מפלגת ש"ס השיקה את קמפיין הבחירות. השר דרעי: נתמוך בראש הממשלה גם אם יוגש נגדו כתב אישום.

ערוץ 7 , ה' באדר תשע"ט

דרעי בכנס ש"ס
דרעי בכנס ש"ס
צילום: יעקב כהן

מפלגת ש"ס פתחה הערב (ראשון) את קמפיין הבחירות, בהשתתפות 1500 פעילים מרכזיים מכל רחבי הארץ.

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי שנאם באירוע, סתם את הגולל על האפשרות שהמפלגות החרדיות יתאחדו. "אני קורא לשלוש מועצות החכמים שתצא הוראה משותפת שקובעת שכל יהודי ספרדי דתי או חרדי יצביע ש"ס וכל חרדי אשכנזי יצביע יהדות התורה. אנחנו נמשיך את שיתוף הפעולה ואחרי הבחירות נתאחד לסיעה אחת ונקים גוש חרדי גדול למשא המתן הקואליציוני".

דרעי חשף כי פנה לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה שיופיע על פתק הבחירות של ש"ס ''תומכים בבנימין נתניהו'', בנוסף לכיתוב "התאחדות הספרדים שומרי תורה, תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל''. ועדת הבחירות סירבה לבקשה.

דרעי הבטיח כי ש"ס תמליץ לנשיא המדינה רק על בנימין נתניהו, ''נתמוך בראש הממשלה גם אם יוגש נגדו כתב אישום ונהיה איתו כל עוד החוק מאפשר זאת, והחוק אומר שראש ממשלה יכול לכהן עד פסק דין חלוט".

על יו"ר ''חוסן לישראל'' בני גנץ אמר דרעי: ''לרמטכ"ל לשעבר, שתקת הרבה זמן, עכשיו אני מבין למה שתקת. בנאומך אמרת שאתה רוצה להעמיק את שיתוף הפעולה עם החרדים. האם שיתוף פעולה זה ברית הזוגיות? מתווה הכותל''.

דרעי גם תקף את יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ואמר: "לפני ארבע שנים היה אדם בשם 'יהיר' לפיד שרצה לשקם אותי. אני רוצה לספר לך לפיד מה נהיה עם השיקום שלי. לקחנו 650 מיליון שקלים והורדנו את מחירי התחבורה הציבורית. אז אמנם הציבור שלך לא נוסע באוטובוסים אבל הציבור שלנו כן, היו לנו עוד הרבה הישגים רבים בשיקום שלך, תן לנו עוד 4 שנים של שיקום כזה".

יו"ר ש"ס תקף גם את ו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. "יהודים רוסים קיימו את התורה במסירות נפש בברית המועצות וכשהייתה להם הזדמנות הם עלו לארץ ישראל, בשביל מה? בשביל ללכת ולפתוח חנויות באשדוד בשבת? זה היה החלום שלהם?".

''הכח של מפלגת ש"ס מתעצם ומתחזק וחוזר לשעתה היפה של התנועה", אמר דרעי ''ההישג שעשינו ברחבי הארץ בבחירות המוניציפליות, יש כאלה שרוצים לקבור את ש"ס, כבר מספידים אותנו, אני שומע את המנגינה הזאת כבר שלושים שנה, אני אומר לכם כאן - אף אחד לא יקבור את מפעל חייו של מרן הרב עובדיה יוסף.

''מרן הסתלק מאיתנו אבל מורשתו חיה וקיימת. ש"ס בהנהגתו של הכהן הגדול, חכם שלום כהן, חיה, קיימת, חזקה ומתעצמת ואת התשובה לכל הקברנים והמספידים אנחנו ניתן בגדול בקלפי בד' בניסן, ה-9 באפריל".