הנסיך הקשיש התנגש וויתר על רישיונו

הנסיך הבריטי הקשיש ויתר על רשיון הנהיגה לאחר שהיה מעורב בתאונת דרכים. לאחר התאונה סיפר כי השמש סינוורה אותו וגרמה להתנגשות

בן שאול , ו' באדר תשע"ט

המלכה אליזבת והנסיך פיליפ
המלכה אליזבת והנסיך פיליפ
צילום: רויטרס

הנסיך פיליפ, דוכס אדינבורו ובעלה של מלכת אנגליה אליזבת השניה, החליט לוותר מרצונו על רשיון הנהיגה שלו, לאחר שהיה מעורב בתאונה לפני כחודש, בעת שנהג ברכב מסוג 'לנד־רובר' והתנגש ברכב מסוג 'קיה' שבו נסעו שתי נשים ותינוק.

מאז התאונה התנהל בבריטניה דיון סביב השאלה אם יש להגביל את גיל הנהיגה, לנוכח הטענות שעלו שהנסיך בן ה־97 כבר אינו כשיר לפעילות מסוג זה. הועלו דרישות שהמשטרה תשלול את רשיונו, ונראה שלבסוף נאלץ הנסיך לוותר מרצונו על הרשיון כדי למנוע את המבוכה שעלולה להיות מנת חלקו אם המשטרה תחליט על כך עבורו.

בתאונה התהפך רכבו של פיליפ הקשיש, אך הוא יצא ממנו ללא פגע. במכונית השניה לעומת זאת, נפצעו שתי הנשים באורח קל, ואילו התינוק שהיה עמן לא נפגע. אחת מהן התראיינה כעבור ימים אחדים לכלי התקשורת וסיפרה כי הן נסעו במהירות של כ־ 5 קמ"ש, בכביש בו הנסיעה מותרת עד למהירות של 60 קמ"ש.

לדבריה, הן הבחינו במכונית שהגיעה ממולן עוד כשהיתה במרחק של כ־ 150 מטרים, והן הופתעו מאוד כשהנהג הנגדי לא הבחין בהן והתנגש ברכבן. לדבריה, הן לא ידעו שהנהג הוא בעלה של המלכה ואביו של יורש העצר.

הנסיך עצמו אמר מיד לאחר התאונה כי השמש סינוורה אותו וגרמה להתנגשות. שלושה ימים מאוחר יותר הוא נצפה כשהוא שוב נוהג, ועורר את זעמם של רבים מאזרחי בריטניה שטענו כי ישנם חברים במשפחת המלוכה הסבורים כי הם נמצאים מעל החוק.

הנוסעת שנפגעה בתאונה התלוננה באוזני עיתונאים על כך שהמשפחה המלכותית גם לא טרחה להתנצל בפניהן: "אני יודעת שהמלכה היא אשה מאוד עסוקה, אבל הייתי מאוד שמחה אם היא או בעלה היו מתקשרים כדי להתנצל". שבוע מאוחר יותר אכן ניאות הנסיך להתקשר לשתי הפצועות ולהתנצל בפניהן.