יו"ר ש"ס:
ריצה עם יהדות התורה תבריח מסורתיים

אריה דרעי הסביר מדוע אין גוש חרדי וגם את תמיכתו הבלתי מסוייגת בנתניהו. "אני זקן השרים, נתניהו הכי מתאים להיות ראש הממשלה".

עדו בן פורת , ו' באדר תשע"ט

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: ישראל ברדוגו

שר הפנים אריה דרעי, יו"ר ש"ס, הסביר הבוקר (שני) מדוע מפלגתו לא תרוץ בגוש אחד עם יהדות התורה.

''גם במדבר, סביב אוהל מועד, היו שנים עשר שבטים. בקדנציה האחרונה עבדנו בשיתוף פעולה מלא עם יהדות התורה וגם עם הציונות הדתית, וזה יקרה גם בהמשך. אם יש חשש שמפלגה מסוימת לא תעבור את אחוז החסימה, אז עדיף יחד ולהביא כמה שיותר מנדטים, אך אם נתאחד אנחנו עלולים לאבד הרבה מצביעים מסורתיים", העריך דרעי בכנס ירושלים ה-16.

דרעי התייחס לתמיכה הבלתי מסוייגת שלו בבנימין נתניהו, ולהבטחה לתמוך בראש הממשלה גם לאחר הבחירות הקרובות.

''בקדנציה האחרונה מדינת ישראל התמודדה עם המון אתגרים ביטחוניים ומדיניים, ארה''ב, רוסיה, סוריה, איראן וכל מה שקורה באזור. ראיתי את מי שאוחז בהגה, ראיתי את ראש הממשלה בישיבות הקבינט, ראיתי איש שהקדוש ברוך עשה איתנו חסד שהוא נמצא במקום הנכון", אמר דרעי.

"אני זקן השרים, ראיתי ראשי ממשלות ושרים, ועם כל הכבוד אני רואה הרבה רצון של צעירים להיות ראש ממשלה. אני אומר - חכו, המתינו, קצת צניעות, היום האיש המתאים ביותר להיות ראש הממשלה הוא ביבי נתניהו ולכן אנחנו תומכים בו".

דרעי נשאל האם ש''ס היא מפלגה חרדית, והשיב כי ''ש''ס חזקה מאוד בפריפריה בקרב היהודים המסורתיים וזו הייחודיות שלה. מי דואג לשבת במדינת ישראל? יש אנשים שרוצים גם רוחניות.

''אני אגלה לכם מה אנחנו מוצאים בסקרי עומק - כששואלים את המצביעים בליכוד מי המפלגה השנייה שאתם רוצים לראות אחרי הליכוד, הם אומרים ש''ס, וכששואלים את המצביעים של ש"ס הם עונים הליכוד'', סיפר.