חודשו המגעים לאחדות בימין

על פי הודעת האיחוד הלאומי המגעים יחודשו ללא תנאים מוקדמים, וזאת בעקבות פנייה מצד אנשיו של יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ.

עדו בן פורת , ו' באדר תשע"ט

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: פלאש 90

מפלגת האיחוד הלאומי הוציאה לפני הצהריים (שני) הודעה על חידוש המגעים לריצה משותפת בין המפלגה ובין מפלגת הבית היהודי. זמן קצר אחר כך הוציא הבית היהודי הודעה מקבילה.

בהודעת המפלגה נאמר, "לפני זמן קצר פנו אנשי הרב רפי פרץ וביקשו לראשונה לקיים ישיבה ללא תנאים מוקדמים. לאור זאת יחודשו המגעים בין המפלגות על בסיס שותפות שוויונית והנהגה משותפת".

באיחוד הלאומי הוסיפו, "צוות המו״מ של האיחוד הלאומי ימשיך להיפגש באחריות עם כל הגורמים הרלוונטיים לאחדות מלאה בציונות הדתית ובימין כולו".

בהודעת מפלגת הבית היהודי נאמר, "במסגרת המאמצים לקדם את המשא ומתן בין מפלגת הבית היהודי למפלגת האיחוד הלאומי, צוות המשא ומתן של הבית היהודי פנה היום למקביליו באיחוד הלאומי על מנת להיפגש, על בסיס הדברים שהוצגו בפגישה הראשונה בין צוותי המו"מ, לצורך סיום ההליך".

"כפי שהיה לאורך כל השנים האחרונות, ומתוך ראייה ממלכתית וציבורית, צוות המו״מ של הבית היהודי יעשה הכל על מנת להגיע להסכם מהיר עם האיחוד הלאומי שיבטיח נציגות משמעותית של הציונות הדתית בכנסת ובממשלה הבאה", הוסיפו בבית היהודי.

נציין כי במוצאי השבת האחרונה פרסמה מפלגת הבית היהודי הודעה על פיצוץ המגעים בין המפלגות, ובה נאמר, "המו"מ עם האיחוד הלאומי הגיע הערב למבוי סתום. הבית היהודי נערך כבר הערב לריצה עצמאית וממשיך לבחון אפשרויות נוספות".

בתגובה פרסם יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' הודעה מטעמו במסגרתה נאמר, "ביום חמישי ושישי ניהלתי שיח אישי ארוך עם היו״ר הנבחר של הבית היהודי הרב רפי פרץ במטרה להגיע להסכמה וחתימה על ריצה משותפת של שתי המפלגות בבחירות הקרובות על בסיס שוויון והנהגה משותפת. ואכן ללא מתווכים ויועצים - ואחרי וויתורים משמעותיים מצידי למען סגירה מהירה של ההליכה המשותפת - הצלחנו להגיע להבנות מלאות לפני כניסת השבת. במסגרת זו סוכם כי הרב פרץ יוצב במקום הראשון ברשימה ואילו האיחוד הלאומי יקבל את הזכות לבחור בתפקיד הראשון. קוראים לזה שוויוניות".

"לצערי הרב, בצאת השבת הודיע לי הרב פרץ שלאחר התייעצויות שהוא ערך עם מקורביו הוא החליט לסגת מההסכמה לבסיס שוויוני והנהגה משותפת - ולחזור לעמדת הפתיחה ולפיה הבית היהודי היא השותפה הבכירה ואנחנו האורח בבית. אי לכך המשא ומתן בשלב הזה הגיע למבוי סתום", הוסיף.

לדבריו, "מתוך אחריות אני מתכוון להמשיך ולעשות הכל כדי להגיע לרשימה רחבה של כל מרכיבי הציונות הדתית והימין האמיתי גם אם נראה שבעת הזו האפשרות להשתלב בליכוד כסרח עודף נראת קורצת יותר לאנשי הבית היהודי".