החשוד בהצתת השריפה: כלב

חוקר השריפות וחוקרי המשטרה שהחלו בחקירת שריפה שפרצה אמש בבניין בקרית גת וצפו בסרטוני האבטחה, הופתעו לגלות מי האשם בשריפה.

ערוץ 7 , ו' באדר תשע"ט

כיבוי השריפה בקרית גת
כיבוי השריפה בקרית גת
צילום: כבאות והצלה מחוז דרום

שריפה שפרצה אמש (ראשון) בבניין מגורים ברובע הנביאים בעיר קריית גת גרמה נזק רב למבנה ולתכולתו. שני נפגעים משאיפת עשן פונו לקבלת טיפול רפואי.

למקום הוזעקו כוחות משטרה שווידאו כי כל המשפחות שגרות במקום פונו מהדירות, ובמקביל פעלו מכבי האש להשתלטות על השריפה.

לאחר שהסתיימו פעולות הכיבוי במקום, ופונו 2 נפגעים משאיפת עשן על ידי כוחות הרפואה, החלו פעולות חקירה הן על ידי חוקר שריפות מרשות הכיבוי והצלה והן חוקרי המשטרה מתחנת קריית גת.

במסגרת פעולות חוקרי המשטרה נאספו עדויות וממצאים חקירתיים במטרה להגיע אל חקר האמת באירוע בו נגרם נזק כבד לבניין מגורים, ואף יכול היה להסתיים בנפגעים רבים.

כאשר צפו הבוקר החוקרים בסרטון מצלמת אבטחה התגלתה זהות ה"חשוד" במעשה. מדובר בכלב השייך לדיירי דירת הקרקע.

בסרטון ניתן היה להבחין כי סמוך לשעת האירוע מביא עמו הכלב בפיו דבר מה שהתברר כמצית מסוג כלשהו ומתיישב על ספת ריהוט הגן. בהמשך לכך, שיחק הכלב בפריט עד שגרם להצתת להבה. אז נרתע הכלב ועמד מביט בלהבה בהשתאות רבה ובהמשך החל נובח. תוך זמן קצר אחזה האש בספה הדליקה והתחילה להתפשט לשאר קומות בניין המגורים.

בכבאות והצלה מחוז דרום מציינים בעקבות האירוע, "מסקנה: הרחיקו חומרי הצתה לא רק מילדים אלא גם מבעלי חיים אתם אף פעם לא יכולים לדעת מה יקרה".