יוסי דגן: אם המפלגות הדתיות לא יתאחדו, צריך לצאת לרחובות

ראש המועצה האזורית שומרון קורא למפלגות הדתיות להתאחד, "עוד קדנציה אחת של שלטון ימין עשויה להביא למספר של מיליון יהודים ביו"ש".

חזקי ברוך , ו' באדר תשע"ט

יוסי דגן
יוסי דגן
צילום: ישראל ברדוגו

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, מפציר בבאי כנס ירושלים לחבר ולהתאחד, זאת על רק המבוי הסתום במו"מ בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי.

דגן אמר לנוכחים כי עוד קדנציה אחת של שלטון ימין עשויה להביא למספר של מיליון יהודים ביהודה ושומרון.

"זה יהיה בלתי הפיך ואף אחד לא יחשוב לעקור את היהודים מחבלי הארץ הללו", אמר דגן סיפר חוויות מימי אוסלו העגומים. "היינו שם בצמתים כאשר צעקנו חסרי אונים וכל זה בגלל משחקים פרסונאליים שהביאו עלינו את אסון אוסלו. בכוחנו לעצור זאת. כולנו צריכים להפעיל לחץ על המנהיגים להתאחד!".

מפלגת האיחוד הלאומי הוציאה לפני הצהריים (שני) הודעה על חידוש המגעים לריצה משותפת בין המפלגה ובין מפלגת הבית היהודי. זמן קצר אחר כך הוציא הבית היהודי הודעה מקבילה.

בהודעת המפלגה נאמר, "לפני זמן קצר פנו אנשי הרב רפי פרץ וביקשו לראשונה לקיים ישיבה ללא תנאים מוקדמים. לאור זאת יחודשו המגעים בין המפלגות על בסיס שותפות שוויונית והנהגה משותפת".

באיחוד הלאומי הוסיפו, "צוות המו״מ של האיחוד הלאומי ימשיך להיפגש באחריות עם כל הגורמים הרלוונטיים לאחדות מלאה בציונות הדתית ובימין כולו".

בהודעת מפלגת הבית היהודי נאמר, "במסגרת המאמצים לקדם את המשא ומתן בין מפלגת הבית היהודי למפלגת האיחוד הלאומי, צוות המשא ומתן של הבית היהודי פנה היום למקביליו באיחוד הלאומי על מנת להיפגש, על בסיס הדברים שהוצגו בפגישה הראשונה בין צוותי המו"מ, לצורך סיום ההליך".

"כפי שהיה לאורך כל השנים האחרונות, ומתוך ראייה ממלכתית וציבורית, צוות המו״מ של הבית היהודי יעשה הכל על מנת להגיע להסכם מהיר עם האיחוד הלאומי שיבטיח נציגות משמעותית של הציונות הדתית בכנסת ובממשלה הבאה", הוסיפו בבית היהודי.