תיעוד: ערבי הצית מצלמת ביטחון במזרח ירושלים

נעצר בפעילות מסתערבי משמר הגבול של משטרת ישראל. חקירת משטרה הובילה את פרקליטות מחוז ירושלים להגיש נגדו כתב אישום.

רפאל לוי , ו' באדר תשע"ט

תיעוד: ערבי הצית מצלמת ביטחון במזרח ירושלים
תיעוד: ערבי הצית מצלמת ביטחון במזרח ירושלים
צילום: דובורת המשטרה

משטרת ישראל מפרסמת היום תיעוד של הצתת מצלמת ביטחון משטרתית במזרח ירושלים לפני כשבוע וחצי.

במוצאי שבת שעברה נערכו לוחמי יחידת המסתערבים של משמר הגבול לסיכול ניסיונות של הצתת מצלמות הביטחון המשטרתיות במזרח ירושלים. היערכותם באה לאחר מספר אירועים של נסיונות לפגוע במצלמות הפרוסות באזור ובכך לחבל ולפגוע בעבודת משטרת ישראל.

במסגרת הפעילות בא-טור זיהו הכוחות חשוד שאחז בידיו צמיג ומה שנראה כמו בקבוק שהכיל על פי החשד חומר דליק. החשוד אף נראה בהמשך מגיע לאחד מהעמודים עליהם מוצבת מצלמת ביטחון, מצית את הצמיג ועוזב את המקום. לעמוד ולתשתית נגרם נזק חמור.

החשוד נעצר והוגש נגדו כתב אישום בבית המשפט המחוזי בירושלים על ידי פרקליטות מחוז ירושלים. מכתב האישום עולה שהנאשם הצטייד בצמיג רכב, בנוזל מאיץ בעירה ובמצית. לאחר מספר דקות המתנה, ניגש הנאשם לעמוד המצלמות, הניח את הצמיג בסמוך לעמוד והצית אותו, כשהוא מסכן כלי רכב שחנו בסמוך לעמוד. לאחר מכן, שפך הנאשם את הנוזל על הצמיג הבוער בכדי להגביר את האש. הצמיג שהובער התלקח על עמוד המצלמות ואש ניצתה על עמוד המצלמות ובסביבתו.

"מדובר בפעילות חשובה מאוד שמוכיחה שוב שמשטרת ישראל פועלת בנחישות אל מול גורמי טרור שבכוונתם לפגוע בכוחות הביטחון ובתשתיות ביטחוניות." אמר גורם במג"ב והוסיף: "הפעילות היזומה וחסרת הפשרות של משטרת ישראל מול גורמי טרור ופשיעה במזרח ירושלים תימשך."